جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰
فرمانده حوزه کوثر خواهران ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش:
حجاب میزان سنجش عبودیت بندگان خداست
 
فرمانده حوزه کوثر خواهران ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش گفت: حجاب میزان سنجش عبودیت بندگان خداست و حجاب، پوششی بیرونی و عفت، هم پوشش بیرونی و هم پوشش درونی است.
به گزارش عصرهامون،مطهره خمر در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه طبق آموزه های دین مبین اسلام و قرآن کریم بدحجابی خلاف قانون است، اظهار کرد: زنان به عنوان رکن اصلی هر خانواده در ترویج فرهنگ اسلامی و تربیت فرزندان نقش پر رنگی  دارند و تشویق فرزندان به حفظ حجاب خود اولین حرکت موثر در تربیت اسلامی است.
وی با اشاره به تاکید سخنان رهبر معظم انقلاب بر برخورد قاطع با مجرمان، بیان کرد: رعایت حجاب و عفاف امر به عروف است و اجرای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصل قانون اساسی و دفاع از امر به معروف و نهی از منکر است.
خمر با بیان اینکه عفاف ریشه و سرچشمه حجاب است، گفت: حجاب، پوششی بیرونی است؛ ولی عفت، هم پوشش بیرونی و هم پوشش درونی است.
وی خاطر نشان کرد: حجاب می تواند ریایی، تحصیلی، ظاهری و یاغیره اختیاری باشد؛ ولی عفت، یک خصلت و ارزش اختیاری است.
فرمانده حوزه کوثر خواهران ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش با بیان اینکه نگاه اسلام به زن همراه با حرمت و کرامت است، تصریح کرد: دین مبین اسلام در بدو پیدایش، زنان را از اسارت فرهنگ جاهلی نجات داد و قدر و  منزلت و شخصیت انسانی از دست رفتة آنان را در فرهنگ جاهلی مرد سالار احیاء کرد.
وی افزود: حضرت زهرا(س) در عین آن که حجاب کامل را رعایت می‏ کرد، حجاب را پرده ‏نشینی و انزوای زنان نمی‏دانست، بلکه شواهد بسیاری وجود دارد که آن حضرت حجاب را هرگز دست و پاگیر و مانع تلاش‏های اجتماعی و سیاسی نمی‏دانست. از این رو، در عرصه‏ های مختلف اجتماعی و سیاسی شرکت فعّال داشت.
 
 
خمر اذعان کرد: چادر طبق فرمایش مقام  رهبری حجاب برتر است اما هر نوع پوششی که  برجستگی های بدن انسان را پوشش دهد و حجاب است اما چادر حجاب برتر است زیرا پوشانندگی بیشتری دارد.
وی بیان کرد: خانواده با نوع پوشش خود می‌تواند اولین گام در فرهنگ سازی حجاب برای دختران و زنان باشد و در مدارس نیز می‌توان آنان را باخطرات بدحجابی و بی‌حجابی آگاه کرد و  احیای امر به معروف ونهی از منکر، رسانه ها به ویژه صدا و سیما در ساختار فرهنگ اجتماعی مردم نقش مهمی دارند.
خمر اظهار کرد: آثار سوء بی حجابی می تواند افتادن در دام هاو وسوسه های شیطانی و در نهایت سقوط انسان از ارزشهای انسانی و در نهایت دور شدن از اصل خویش باش دو پیامدهای آن تضعیف اعتقادات دینی در جامعه، اختلالات روحی و روانی، تزلزل نهاد خانواده، جلب نگاه های شیطانی،  ایجاد ناامنی و سلب آرامش زنان، است.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۳۲
مرجع : تفتان ما


ارسال