چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,25 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹
امام جمعه مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) خاش:
حجاب و عفاف رکن اساسی حفظ بنیان خانواده است
 
امام جمعه مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خاش گفت: حجاب و عفاف رکن اساسی حفظ بنیان خانواده است و حجاب زن برای طراوت وزیباییش مفیدتر است.
به گزارش عصرهامون،حجت الاسلام عبدالواحد سپاهی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه زن در اسلام مقدس و مظهر زیبایی است، اظهار کرد: زن کانون مهر و محبت به شمار می رود و اسلام به زن می گوید به برکت حجاب و عفاف خویشتن را از نگاه نامحرمان محفوظ بدار تا بتوانی نقش خود را در جامع اسلامی به خوبی ایفا کند.
وی با اشاره به مسئله عفاف و حجاب در آیات و روایات قرآنی، گفت: در آیه 31 سوره نور آمده است؛ به زنان مومن بگو که چشمان خویش فرو گیرند و شرمگاه خوددنگه دارند وزینت های خود را جزء آن مقدار که پیداست اشکار نکنند و مقنعه های خود را تا گریبان فرو گذارند و زینت های خود را آشکار نکنند.
حجت الاسلام سپاهی با بیان اینکه آیات و روایات متعددی در خصوص اهمیت و حفظ حجاب داریم، تصریح کرد: در روایات داریم مولای متقیان امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام می فرماید: پوشیده و حفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایی اوست.
امام جمعه مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) شهرستان خاش با بیان اینکه حجاب زن برای طراوت و زیبایی اش مفیدتر است، گفت: رهبرکبیر انقلاب حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه می فرماید: توجه داشته باشید حجابی که اسلام قرار داده است برای حفظ ارزشهای شماست هر چرا که خدا دستور فرموده است چه برای مرد وچه برای زن برای این است که ان ارزشهای واقعی که اینها دارند وممکن است بواسطه وسوسه های شیطانی یا دست های فاسد استعمار پایمال شود این ارزشها زنده بشوند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خاش افزود: همچنین امام مسلمین مقام معظم رهبری حفظه الله می فرماید: سیاست راهبردی اساسی بنیانی غرب بر عرضه شدن و هرزه شدن زن است و حجاب مخالف آن است.
حجت الاسلام سپاهی گفت: اگر زنان چادری می خواستند نشانشان می دادم عرقی که در فصل گرما به خاطر حفظ حجاب می ریزند دانه دانه اش خورشید است شما خورشید خدا هستید.
وی با اشاره به اینکه شهدای هشت  سال دفاع مقدس نیز در وصیت نامه های خود بر مسئله حجاب تاکید فراوان داشتند، اذعان کرد: در یکی از وصیت نامه های شهداء آمده است؛ خواهرم محجوب باش و باتقوا، که شمایید دشمن را با چادرهایتان وتقوایتان می کشید.
حجت الاسلام سپاهی اظهار کرد: حضرت زینب سلام الله علیها در سخت ترین شرایط در صحرای کربلا و بعدش در اسارت از کوفه به شام کسی صورت بی بی رو ندید پس خواهران وظیفه سنگینی دارند و باید مواظب خودشان باشند و دشمنان هم دارند تلاش می کنند فرهنگ عفاف وحجاب از زن مسلمان ایرانی بگیرند و اگر دشمن موفق شود ضربه جبران ناپذیری خوردیم پس در نتیجه باید همه زنان و مردان مسلمان مواظب باشند.
انتهای پیام/3028

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۳۴
مرجع : تفتان ما


ارسال