جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ,25 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳
یکی از بانوان محجبه و فعال اجتماعی خاش:
بانوی ایرانی الگو و نماد عفاف و حجاب برای تمام بانوان دنیاست
 
یکی از بانوان محجبه و فعال اجتماعی شهرستان خاش گفت: بانوی ایرانی الگو و نماد عفاف و حجاب برای تمام بانوان دنیاست و افرادی که درک بالاتری از حجاب دارند در نزد خدا و مردم محجوب تر هستند.
به گزارش عصرهامون، طلیعه مقیدی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه حجاب به معنای پوشش در برابر بدی، زشتی و کاستی ها است، اظهار کرد: همه ما انسانها برای رسیدن به آرامش جسمی و روحی و در نهایت رسیدن به لقای پروردگار لازم است محجوب باشیم.
وی بیان کرد: پروردگار متعال درک واژه حجاب و بهره بردن از مزایای بی پایان آن را به عهده شعور خود ما گمارده است که باید بانوان با رعایت عفاف و حجاب این مسئله مهم را درک کنند.
مقدی با بیان اینکه افرادی که درک بالاتری از حجاب دارند در نزد خدا و مردم محجوب تر هستند، تصریح کرد: حجاب یکی دیگر از صفات والای مقام عبودیت است، آنجا که در برابر گناه بندگانش حجاب می کند تا نبیند آنچه را که باید از بنده خطاکارش ببیند.
وی خاطرنشان کرد: اگر ما در ماه مبارک رمضان عهد میبندیم که زبان از خوردن و آشامیدن باز داریم و چشم، گوش و دهان خود را از گناه مصون داریم، خود جلوه ای از زیباییهای واژه حجاب است اما در مضمون عهد بستن با خداوند، به این معنی که در این ماه تلاش می کنیم برای ساختن روح و جسم خود و رسیدن به کمال که همان محجوبیت( کمال صفات الهی)است و نگهداری از این مقام تا هر زمان که زنده هستیم.
این بانوی محجبه و فعال اجتماعی بیان کرد: در مقام محجوبیت، خود وجودی ما تعیین می کند که دیگران از ما چه ببینند و چه نبینند، چه بشنوند و چه نشنوند.
وی اذعان کرد: تعیین کننده نهایی خود ما هستیم و قاعدتاً کم وکیف ضرر، زیان و سودی که از حجاب تعینیت حاصل ما میشود بسته به خود ماست.
مقیدی ظهار کرد: اگر واژه حجاب را به درستی درک کرده باشیم و به رشد وکمال رسیده باشیم قطعا دنیا سالم ترین را تجربه خواهیم کرد وادامه خواهیم داد و قطعاً افراد با درک بالاتر محجوب ترند و خداوند محجوبین را دوست دارد و رحمت خود را بی بدیل شامل حال ایشان قرار می دهد.
انتهای پیام/3028

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۳۶
مرجع : تفتان ما


ارسال