پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس اداره بهزیستی سراوان اظهار داشت: در زمینه امور اجتماعی و زنان سرپرست خانوار به 4 هزار و 31 خانواده خدمات ارائه می شود.
به گزارش عصر هامون، عبدالعزیز ارباب رئیس اداره بهزیستی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون ضمن تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی اظهار داشت: اداره بهزیستی سراوان به 4 هزار و 31 خانواده در زمینه امور اجتماعی و زنان سرپرست خانوار خدمات ارائه می کند.
وی مرکز تامین توسعه دولتی، 5 مرکز غیر دولتی، مرکز توانبخشی به معلولین ذهنی زیر 15 سال، مرکز حرفه آموزی دختران، مرکز کاهش آسیب، مرکز سرپنای شبانه به معتادان، مرکز اقامتی ترک اعتیاد و مرکز روان شناختی را از جمله مراکز ارائه دهنده خدمات به افراد تحت پوشش اداره بهزیستی عنوان کرد و گفت: 3 هزار و 838 معلول در سراوان تحت پوشش هستند که از این تعداد 53 معلول ضایعه نخاعی می باشند.
رئیس بهزیستی سراوان با اشاره به اینکه افراد دارای ضایعه نخاعی علاوه بر نگه داری بر اساس نوع ضایعه حق پرستاری دریافت می کنند، تصریح کرد: به 150 بیمار روانی در این شهرستان حق پرستاری پرداخت می شود.
وی تشکیل گروه های همیار را یکی از عمده ترین فعالیت های اداره بهزیستی سراوان دانست و تصریح کرد: از 53 گروه همیار در سیستان و بلوچستان 25 گروه متعلق به اداره بهزیستی سراوان است.
ارباب با اشاره به اینکه گلخانه های شهر گشت و سفال کلپورگان با ایجاد گروه های همیار برای 175 زن سرپرست خانوار شغل ایجاد کرده است، اذعان داشت: در گروه های همیار هفت زن به صورت تعاونی ثبت می شوند و از مزایای بیمه و حقوق برخوردار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه کارگاه سفال کلپورگان مهم ترین مرکز ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار بوده است و با حضور رئیس کل بهزیستی کشور افتتاح می شود، خاطر نشان کرد: در این بخش 45 میلیون تومان کمک بلاعوض به زنان سرپرست خانوار داده شده است.
رئیس بهزیستی شهرستان سراوان در ادامه از برگزاری نمایشگاه توانمندی های معلولین کل شهرستان های استان در سراوان خبر داد و افزود: در این نمایشگاه توانمندی های معلولینی که از طریق طرح CBR یا توانبخشی مبتنی بر جامعه شناسایی شده اند در معرض دید علاقه مندان گذاشته می شود.
وی در پایان با اشاره به اینکه در سال 95 کلیه روستاهایی شهرستان سراوان تحت پوشش طرح CBR قرار گرفته اند، گفت: با 5 موسسه و سازمان مردم نهاد جهت شناسایی معلولین در سراوان، گشت، جالق، محمدی و سیرکان قرارداد بسته شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۴۰
مرجع : شستون


ارسال