پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,26 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
یادداشت: وحید شهرکی
غول بیکاری را شکست بده
 
روزهای جوانی آنقدر زود می گذرند که تا دست بجنبانیم خواهیم دید که سن از مرز ۳۰ سال عبور کرده و هنوز نه تشکیل خانواده داده اند و نه شغل مورد نظر خود را پیدا کرده است.
به گزارش عصر هامون به نقل از ندای هیرمند :این روزها اتمام سال های تحصیلی؛ برخی از جوانان را آزار می داد، جوانانی که پس از تحصیلات دانشگاهی خود و اخذ مدرک باید اکنون باید به فکر سربازی و پس از آن شغل آینده خود باشند.
شرایط سخت آزمون های دستگاه های دولتی و همچنین بازار کار ضعیف در استان سیستان و بلوچستان باعث شده تا سیستان نیروی کار جوان خود را از دست بدهد چرا که جوانان به دلیل کار در کارخانه ها و یا مزارع کشاورزی بار سفر می بندد و از دیار مادری خود خداحافظی می کنند.
کسانی را می شناسم که حتی مدرک کارشناسی ارشد خود را بیش از سه است از دانشگاه دریافت کرده اند؛ اما هنوز خانه نشین هستند و صفحه نیازمندی های رونامه را ورق می زنند.
روزهای جوانی آنقدر زود می گذرند که تا دست بجنبانیم خواهیم دید که سن از مرز ۳۰ سال عبور کرده و هنوز نه تشکیل خانواده داده اند  و نه شغل مورد نظر خود را پیدا کرده است.
هر روز غمگین تر از دیروز می شود ؛ افسردگی و فشار سربار بودن در خانواده بر او اوضاعش را خراب کرده ،نگاه به مدرک تحصیلی اش می اندارد و می گوید کاش بجای درس در یک حرفه ای مشغول می شدم تا حداقل در این سن پس انداری می داشتم.
اینها جملاتی هستند که غول ببکاری را بزرگتر می کند و شما را هر روز زمین گیرتر؛ با این حال ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است، عدم موفقیت در آزمون های دستگاه های اجرایی پایان دنیا نیست، چرا که می دانیم هر شکست مقدمه ای برای کسب پیروزی خواهد بود‌.
هنوز جوان هستید و نیروی ذخیره در بازوانتان امید از این می دهد که موفقیت های بزرگی پیش رو دارید زیرا که شما سیستانی هستید؛ از دیار پهلوانانی همچون رستم و سهراب که بزرگترین پهلوانان کتاب شاهنامه اند.
افراد تحصیلکرده به خوبی می دانند که استان سیستان و بلوچستان پتانسیل بسیار مناسبی جهت پرورش مرغ و شترمرغ دارد؛ اقتصادی که نه تنها ارز آور است بلکه هنوز در منطقه سیستان رشد آنچنانی نیافته است.
 آیا میدانستید که به دلیل فروش بالای گوشت در منطقه سیستان روازانه هزاران کیلو گوشت مرغ از دیگر استانها وارد استان ما می شود، در حالی که بسیاری از جوانان برای کار در همین مرغداری ها سیستان را ترک کرده اند؟
به هر حال اقتصاد مقاومتی واژه ای است که در سال های اخیر به آن تاکید شده به طوری که رهبر انقلاب اسلامی امسال را سال تولید و اشتغال نامیده اند، زیرا که امید بالایی به شکوفایی این اقتصاد به دست جوانان دارند.
وام های بزرگ اقتصاد مقاومتی می تواند دروازه ای به روی آینده شما باز کند، دروازه ای که با ورود به آن بسیاری از مشکلات و معضلاتی که اکنون گریبانگیر شما شده است را مرتفع سازد.
کمی همت با چاشنی اندیشه و بهره گیری از تجربیات دیگر کارآفرینان می تواند شما را به فردی موفق و کارآفرینی نمونه تبدیل کند.
جوان ایرانی می تواند از کوچکترین فرصت به دست آمده نهایت بهره را ببرد، حال که دشمن شماره یک ما؛ اینگونه دست به تحریم های ظالمانه زده است ، ما می توانیم تحریم را یک فرصت برشمریم و از آن آینده خود و فرزندانمان را تامین کنیم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۵۹


ارسال