سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۳
صرفا جهت اطلاع مسئولین؛
تشکیل صف های شبانه برای اخذ ویزیت سونوگرافی/ کمبود پزشک متخصص باز هم در سراوان دردسر ساز شد
 
مدتی است که به دلیل کمبود پزشک متخصص سونوگراف در شهرستان سراوان منجر به تشکیل صف های شبانه در این شهر شده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون؛ در اسفند ماه سال گذشته بود که رضا زاده پراپری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان از حل شدن مشکل سونوگرافی شهرستان خبر داده بود و گفته بود که با تدابیر اندیشیده شده و کمک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دستگاه جدیدی خریداری شده و همچنین در بیمارستان شهرستان مستقر شده است.
وی گفته بود که علاوه بر خریداری دستگاه سونوگرافی جدید، کادر رادیولوژی این بیمارستان نیز افزایش پیدا کرده که روزانه ۱۰۰ نفر بیماران در این قسمت پذیرش می شوند.
 
تشکیل صف های شبانه برای  ویزیت سونوگرافی
علی ای حال پس از گذشت چند ماه، دوباره صف های شبانه برای گرفتن ویزیت سونوگرافی تشکیل می شود که این موضوع با گلایه مندی های شدیدی از سوی مردم به همراه بوده است.
الف، یوسفی یکی از افرادی است که برای گرفتن نوبت سونوگرافی به مرکز این قسمت مراجعه کرده است، به خبرنگار شستون گفت: دخترش که در سیب و سوران ساکن است برای ویزیت سونوگرافی به شهرستان آمده است، که وی ساعت ۱۶ عصر برای گرفتن نوبت به مرکز سونوگرافی شهرستان مراجعه کرده است.
وی افزود: فردی که در آن محل حضور داشته است به وی گفته که نفر اولی که به اینجا مراجعه کرده، اسم های بقیه افراد مراجعه کننده را نیز در لیست اضافه کند.
وی با اشاره به اینکه مگر هر پزشک نباید منشی داشته باشد که مراجعه کنندگان باید نام های خود را در لیست بنویسند گفت: حدود ساعت هشت شب بود که فردی به آنجا مراجعه کرد و خواستار لیست شد، که لیست به او تحویل داده شد.
این شهروند سراوانی ادامه داد: این فرد لیست دیگری داشت و گفته هر فردی که در این محل هم اکنون حضور دارد، نام هایشان را در این لیست جدید اضافه کند که برخی از بیماران گفتند، بقیه مراجعه کنندگان برای صرف شام رفته اند و هم اکنون باز می گردنند کن وی گفته هر فردی که در اینجا حضور دارد نام خود را در لیست اضافه کند، که حدود هفتاد نفر تا ساعت ۱۲ نیمه شب برای نوبت سونوگرافی نام نویسی کردند.
 
یک پزشک سونو گراف پاسخگوی نیاز همه شهروندان نیست
الف، یوسفی می گوید: این فرد گفته است فقط تعداد ۲۵ نفر از شما ویزیت می شوید و وبقیه فردا دوباره درصف بمانند و نوبت ویزیت بگیرند.
وی خاطر نشان کرد: از ساعت چهار عصر تا چهار صبح برای اخذ یک نوبت سونوگرافی در صف بوده است که بالاخره ساعت ۷ و‌۳۰ دقیقه صبح فردا توانسته است دخترش را به نزد پزشک سونوگراف جهت ویزیت ببرد.
این شهروند سراوانی گفت: هنگامی که به نحوه نوبت دهی اعتراض کردیم به ما گفته اند که مشکل ما نیست و به نماینده مراجعه کنید تا مشکل سونوگرافی را حل کند.
الف‌. یوسفی تصریح کرد: بسیاری از افرادی که به این بخش مراجعه کرده اند از شهرهای دور و اطراف و با طی کردن مسافت طولانی به اینجا آمده اند، و خواستار حل این معضل از سوی مسئولین امر شد.
یکی از شهروندان سیب و سورانی هم گفت: در شهرستان سیب و سوران پزشک سونوگراف وجود ندارند که بیماران به ناچار به سراوان مراجعه می کنند.
وی ادامه داد: هنگامی که فقط یک پزشک در شهرستان وجود دارد و آن هم فقط ۲۵ نفر را ویزیت می کند، آیا نیاز شهرستان سراوان و سیب و سوران را برطرف می کند.
 
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان: پزشک دوم به زودی مستقر خواهد شد
در ادامه طب تماس تلفنی که خبرنگار شستون با رضا رضازاده پراپری رئیس شبکه بهداشت و درمان داشت، وی گفت: فعلا یک پزشک سونوگراف در این بخش حضور دارد که به جد پیگیری حل این مشکل کردیم.
وی ادامه داد: به زودی پزشک سونوگراف دوم نیز برای مرتفع شدن این معضل در بخش مستقر خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان افزود: موسسه خیریه نور نیز با کمک این اداره یک پزشک دولتی در مرکز درمانی شبانه روزی با نرخ دولتی مستقر کرده است که مردم می توانند به این مکان هم مراجعه کنند.
 
علی ای حال بهتر است مسیولین به جای دادن وعده به فکر حل مشکلات و معضلات پزشکی و بهداشتی و درمانی شهرستان باشند تا آنها ساعت ها و در طول شب برای دریافت نوبت ویزیت در صف را سپری نکنند.
 
 
 
 
انتهای پیام/1319
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۷۵۰
مرجع : شستون


ارسال