سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
کارشناس پایگاه انتقال خون سراوان:
ماهانه بیش از 400 واحد خون در سراوان اهدا می شود/ پایگاه انتقال خون شاهرگ اصلی بیمارستان ها
 
کارشناس پایگاه انتقال خون شهرستان سراوان با اشاره به اینکه ماهانه بیش از 400 واحد خون در سراوان اهدا می شود، گفت: پایگاه انتقال خون در هر شهرستان به عنوان شاهرگ اصلی بیمارستان ها به شمار می رود.
به گزارش عصر هامون، عبدالحمید سعیدی کارشناس پایگاه انتقال خون شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون اظهار داشت: در این پایگاه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته کار اهدای خون انجام می شود که هر ماه میزان اهدای خون در این پایگاه  400 تا 500 واحد خون است.
وی یکی از عمده مشکلات این مرکز را عدم داشتن پزشک ثابت و همچین کمبود نیروی انسانی برشمرد و ادامه داد: برای فعال کردن قسمت های خون گیری، ثبت نام، فرآورده های خونی نیاز به نیروی انسانی کارآمد به شدت احساس می شود.
 کارشناس پایگاه انتقال خون شهرستان سراوان با بیان کاهش اهدای خون در ماه مبارک رمضان، گفت: در شهرستان های سیب و سوران و مهرستان پایگاه انتقال خون وجود ندارد که هر از چندگاهی کارکنان و مسیولین پایگاه سراوان جهت خون گیری به این شهرستان ها مراجعه می کنند.
سعیدی با بیان اینکه راه اندازی پایگاه انتقال خون در شهرستان های سیب و سوران و مهرستان نیاز به اعتبار و نیروی انسانی دارد، خاطر نشان کرد: اهدای خون مایه زندگی و حیات است که در هر شهرستان پایگاه انتقال خون شاهرگ اصلی بیمارستان ها محسوب می شود.
وی با اشاره به جایگاه انتقال خون در جامعه، اذعان داشت: در هر سال شاهد افزایش اهدای خون در شهرستان هستند اما بازهم پاسخگوی  نیاز تمامی نیازمندان به خون در این شهرستان نیست و خواستار اهدای خون بیشتر از سوی شهروندان شد.
کارشناس پایگاه انتقال خون شهرستان سراوان با توجه به شرایط فیزیکی و جسمانی بانوان  سه بار در سال و برای آقایان چهار بار در سال را مناسب عنوان کرد تا در اقدام خداپسندانه اهدای خون شرکت کنند.
سعیدی با بیان اینکه بیش از 460 نفر بیمار تالاسمی در این شهرستان وجود دارد، بیماران تالاسمی را بیشترین افراد مصرف کننده خون در شهرستان برشمرد و سپس  مادران باردار، مجروحین تصادفات را در رده های بعدی مصرف خون  قرار داد.
وی در پایان با اشاره به اینکه ذکات سلامتی اهدای خون است، از مردم خواست تا با اهدای خون و اهدای زندگی به بیماران نیازمندان خونی در این امر پسندیده شرکت داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۹۵۳
مرجع : شستون


ارسال