دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
به همت بنیاد برکت انجام می شود
راه اندازی بزرگترین مجموعه تولیدی شرق کشور در سراوان/ ایجاد کارخانه فرآوری و بسته بندی خرما
 
بخشدار مرکزی سراوان گفت: راه اندازی کارخانه فرآوری و بسته بندی خرما با مشارکت بنیاد برکت در سراوان مصوب شد.
نوید ملازهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی عصر هامون افزود: پس از برنامه ریزی طولانی مدت یکساله، پشتیبانی و حمایت های بی دریغ فرماندار سراوان در سال گذشته پس از ارتقاء سمت محسن کالوندی از مشاور جوان استاندار به عنوان مسئول اجرای پروژه های بنیاد برکت کشور، چندین پروژه برای افزایش اشتغال در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان در دستور کار وی در بنیاد برکت قرار گرفت که با نگاه ویژه رئیس ستاد اجرایی فرمان تاریخی امام (ره) محقق شد.

وی ادامه داد: با اشاره به این که راه اندازی کارخانه بسته بندی و فرآوری خرما در سراوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم این خطه از استان بود که در سفر اخیر مسئولان بنیاد برکت به تصویب رسیده است، بیان کرد: این پروژه یکی از بزرگترین مجموعه های تولیدی شرق کشور بوده و باعث حمایت کشاورزان و نخلداران شهرستان سراوان می شود.

این مقام مسئول در ادامه با ارائه توضیحاتی در خصوص فراز و نشیب کار و رعایت اصل حمایت از قشر روستایی، اظهار کرد: در راستای تشویق مردم و جوانان به فعالیت در کارهای گروهی، تاکنون بیش از 100نفر ار روستائیان در یک تعاونی مرتبط با خرما عضو شده اند و دیگر روستائیان نیز برای عضویت اعلام آمادگی کرده اند.

وی تاکید کرد: با راه اندازی این کارخانه فرآوری و بسته بندی و حضور تعاونی خود کشاورزان حاصل دسترنج کشاورزان را خودشان به صورت کامل استفاده خواهند کرد و دست دلالان از این میان برداشته می شود.

بخشدار مرکزی خاطر نشان کرد: متاسفانه تاکنون خرمای سراوان به نام دیگر شهرها و استانهای کشور بسته بندی و به بازار عرضه می شد که با راه اندازی این کارخانه نام و شهرت خرمای سراوان نیز جهانی خواهد شد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۰۶۷


ارسال