دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ,18 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
برگزاری همایش مقابله با بیماری هاری در هیرمند
 
همایش توجیهی مقابله با بیماری هاری با حضور عبادتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هیرمند در سالن آموزش و پرورش برگزار گردید.
به گزارش عصر هامون به نقل از ندای هیرمند؛ همایش توجیهی مقابله با بیماری هاری با حضور عبادتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هیرمند در سالن آموزش و پرورش برگزار گردید.
موسی دامنکش مسئول واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان هیرمند گفت: اگر مراحل درمان به موقع بر روی فرد اجرا شود قطعاً بیمار دچار هاری نمی شود و خطرات آن از فرد دور خواهد شد.
وی تاکید کرد: افرادی که سگ های خانگی نگهداری می کنند حتما با مراجعه به اداره دامپزشکی جهت واکسیناسیون حیوان خانگی خود اقدام کنند.
دامنکش همچنین گفت: مردم تجمعات سگ های ولگرد را به دهیاری های اطلاع بدهند تا ما با دامپزشکی هماهنگ کنیم و ضمن معاینه آنها هاری را شناسایی و در صورت نیاز سگ های ولگرد را از آن محل جمع آوری شوند.
مسئول واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان هیرمند تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهرستان بیشترین جمعیت عشایری منطقه سیستان را داراست اجرای واکسیناسیون سگ‌های صاحب دار و نیز دام عشایر در الویت قرار گیرد.
 
 

 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۴۴


ارسال