يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۴
تکرار وعده های عملی نشده مسئولان؛
وعده های سر خرمن مدیرکل ورزش استان برای حل مشکلات جامعه ورزشی شهرستان خاش
 
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان برای اجرای پروژه های مختلف ورزشی و حل مشکلات جامعه ورزشی شهرستان خاش وعده هایی داد که به نظر می رسد به مانند وعده های سابق وی سرخرمن باشند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، مردم شهرستان خاش سالهاست که در انتظار استفاده از امکانات و تجهیزات ورزشی هستند اما به دلیل بی مهری های دولتمردان تاکنون نتوانسته اند به آرزوهای خود دست پیدا کنند.
* یک میلیارد ریال برای پناهگاه تفتان اعتیار تخصیص خواهیم داد
مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان در شورای ورزش همگانی شهرستان خاش، گفت: 47 درصد از مرگ و میرها و وقوع انواع بیماری ها در کشور ناشی از کم تحرکی است.

حسین ثوری افزود: انجام حداقل روزانه ده تا 15 دقیقه ورزش و پیاده روی را برای تامین سلامت افراد جامعه و کاهش دادن خسارتهای ناشی از کم تحرکی مهم ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه ورزش باید بعنوان یک ضرورت و نیاز مهم جامعه در خانواده ها نهادینه شود و در سبد خانوار قرار بگیرد، ادامه داد: ورزش همگانی پیش نیاز و میوه اصلی موفقیت در عرصه ورزش قهرمانی است.

مدیرکل ورزش و  جوانان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شهرستان خاش 48 صدم درصد مکان برای ورزش دارد که امیدواریم بتوانیم با توسعه زیرساختها و اجرای پروژه ها به عمومی کردن ورزش کمک شود. خاطرنشان کرد: در برنامه های مناسبتی و فعالیت در روستاها ورزش همگانی در دستور کار دستگاهها قرار گیرد.

وی گفت: با حمایت دولت تمام پروژه های نیمه تمام خاش و از جمله زمین چمن شهدای گمنام خاش با هزینه بالای 10 میلیارد ریالی و نیز شروع پروژه ورزشهای زورخانه ای با 300 میلیون تومان و اجرای دو سرسرای ورزشی در پشتکوه هرکدام با اعتبار 450 میلیون تومان و پروژه خانه جوانان با 700میلیون تومان اجرایی می شود.

ثوری بیان کرد: 100 تومان ریال رفع نیازهای هیئت های ورزشی تزریق می شود، یک میلیارد ریال هم برای پناهگاه تفتان اختصاص می دهیم.

وی گفت: بهمن ماه امسال برنامه صعودی بالای یکهزار نفری به تفتان خواهیم داشت.
* ورزش برای تامین سلامتی و زندگی با کیفیت ضروری است

فرماندار شهرستان خاش در ادامه این نشست گفت: توجه به ورزش و اهمیت دادن به این مقوله برای تامین سلامتی و زندگی با کیفیت، لذت بخش و پرثمر ضروری است و حداقل در سال باید سی همایش پیاده روی برگزار شود.

محمداکبر چاکرزهی با تبریک موفقیت یکی از ورزشکاران خاش در مسابقات جهانی گرجستان بیان کرد: عمومی کردن ورزش از نیازهای مهم در جامعه به شمار می آید.

وی افزود: به دلیل سبک زندگی ماشینی، کم تحرکی افراد جامعه و عدم فعالیتهای جسمی، انواع بیماری ها، استرس و افسردگی مردم دنیا را تهدید می کند.

چاکرزهی ادامه داد: آثار و تبعات دوری از ورزش پایین آمدن بهره وری در محیط کار و زندگی بوده و هزینه سنگینی را به دولت و اقتصاد و اجتماع وارد می کند.

فرماندار خاش تاکید کرد: از شهرداری و دستگاههای مرتبط انتظار داریم نسبت به ایجاد مکانهای تفریحی اقدام و رسانه ها نیز تهدیدها و مخاطرات دوری از ورزش را متذکر شدند.

چاکرزهی ادامه داد: من خودم به همراه شماری از دوستان در هفته ای حداقل چهار روز پیاده روی داشتم که مجموع پیاده روی ها ما طی مسافت بالای 600 کیلومتر بوده و در همین موضوع از مسئولان می خواهیم در امر انجام ورزشهای همگانی پیش قدم باشند و هزینه کنند.

فرماندار خاش ضرورت توجه به ایجاد زیرساختهای ورزشی و اجرای پروژه های ورزشی، تامین اعتبار برای نصب چمن مصنوعی در شهر خاش و نقاط روستایی با توجه به فراهم شدن زمینه ایجاد زیرساخت در دهها روستا با هزینه افزون بر 10 میلیارد ریالی طی یکسال را یادآور شد.
 
* انجام حرکات ورزش مورد تاکید دین مبین اسلام است
مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد حنفاء شهرستان خاش هم با یادآوری اهمیت ورزش از دیدگاه اسلام بر ضرورت حمایت از ورزشکاران توانمند و مدال آوران و نخبگان ورزشی تاکید کرد.
 
* بیش از 15 میلیارد ریال در بحث ورزش روستایی هزینه شده است
مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی خاش هم با اشاره به اینکه در سال 95 با همت مسئولان نظام افزون بر 15 میلیارد ریال در مبحث پروژه های ورزشی نقاط روستایی این بخش هزینه شده است ضرورت توجه به ورزشهای همگانی، پهلوانی و تکمیل زیرساختهای ورزشی در شهر و نقاط روستایی را خواستار شد.

وی ایجاد انگیزه در ورزشکاران را گامی مهم برای حمایت از مدال آوران و کسب موفقیت های بیشتر این قشر و افتخار برای منطقه عنوان کرد.
مسافر شهنوازی رئیس اداره ورزش و جوانان خاش گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه داد و بهزاد شهنوازی مدال آور مسابقات جهانی در رشته های رزمی از اقدامات حمایتی دولت و خیران قدردانی کرد و همچنین رئیس اداره کارتعاون و رفاه اجتماعی، شماری از مسئولان و بانوان خاش هم بیان دیدگاههای خود پرداختند.

توجه به ورزش بانوان، توسعه ورزشهای همگانی، کوهنوردی، ورزش های بومی و محلی، حمایت از نخبگان ورزشی و اهمیت اجرا و تکمیل زیرساختها و پروژه های ورزشی از مباحث مهم مطرح شده در این در این نشست بود.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۰۶
مرجع : تفتان ما


ارسال