برگزاری نهمین دوره جشنواره هفتگی بازی های بومی و محلی در روستای دریدر سراوان+ تصاویر

شستون , 21 مرداد 1396 ساعت 11:13

نهمین دوره از جشنواره هفتگی بازی های بومی و محلی در روستای دریدر شهرستان سراوان برگزار شد.


به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون؛ در ادامه سفرهای هیئت بازیهای بومی محلی شهرستان سراوان و در نهمین دوره این بازی ها، جشنواره بازی های بومی محلی با حمایت اداره ورزش و جوانان در روستای دریدر ازتوابع بخش بم پشت سراوان عصر روز گذشته در این روستا برگزار شد.
این دوره از مسابقات که به مناسبت روز خبرنگار به مرحله اجرا در آمد استقبال پرشور جوانان و ریش سفیدان برخورد دار شد و  در سه رشته تیــــمی 
 دوی تیمی دونفره با کیـسه، رشـــته طناب کــــشی، رشـــته هفت سنگ برگزار شد.
 
 
مراد شیخ زاده رئیس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون اذعان داشت: در رشته طناب کشی طناب چهار تیم در رده سنی نوجوانان و چهار تیم  در رده سنی جوانان، در رشته هفت سنگ چهار تیم در رده سنی نوجوانان
و همچنین در رشته دوی تیمی دو نفره با کیسه  ۱۵ تیم دونفره با هم به رقابت پرداختنــــد.
 
وی افزود: در رشتـه طناب کشی نوجوانان تیم نوجوانان دریدر (الف) و در رده سنی جوانان تیم طناب کشی دریدر(۱)، در رشتــــــــه هفت سنگ تیم نوجوانان دریدر (ب) و در رشتـــــــه دوی تیمی با کیـسه تیم دو نفره (خدارحم دریدری و مجتبی پریزهی) به مقام قهرمانی دست پیدا کردند که در پایان به کلیه تیم های قهرمان جوایزی ارزنده اهـدا شد.
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: به دلیل  استقبال زیاد دوستداران ورزش و انجام بازی ها در دو رده سنی،  تاریکی هوا و نبود وقت کافی، بازی کپــــــگ برگزار نشد که مقرر شد در سفر بعدی  بازی کپگ و جی و دیگر بازی های قدیمی نیز برگـزار شود.
 
 شیخ زاده همچنین ادامه داد:سه شنــــبه ۹۶/۵/۲۴ هفته جاری به مناسبت هامین  جشنواره بازی  های بومی و محلی در حاشیه جشنواره هامین در روستای هدف گردشگری ناهوک برگزارخواهد بود.
 
وی در پایان ضمن قدر دانی از زحمات دهیا، شورای اسلامی روستا و جوانان روستای دریدر، از زحمات داواران و همراهان و یاوران هیأت بازیهای بومی محلی و همچنین پایگاه خبری تحلی شستون که یاور همیشگی هیأت بازی های بومی و محلی بوده اند تشکر و قدر دانی کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/1319


کد مطلب: 97345

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/97345/برگزاری-نهمین-دوره-جشنواره-هفتگی-بازی-های-بومی-محلی-روستای-دریدر-سراوان-تصاویر

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/