يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
در جلسه شورای آموزش و پرورش بخش بم پشت مطرح شد:
آموزش و پرورش زیر بنای توسعه کشور/ صدور کارت حمایت تحصیلی برای افراد ایرانی فاقد کارت هویتی
 
بخشدار بم پشت شهرستان سراوان گفت: به منظور جلوگیری از ترک تحصیل کودکان و با توجه به نزدیک شدن به زمان ثبت نام دانش آموزان، بخشداری ها با همکاری آموزش و پرورش برای کلیه اشخاص فاقد مدارک هویتی واجب التعلیم ایرانی بین ۶ تا ۱۸ سال، کارت حمایت تحصیلی صادر می کنند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، تیمور کریم زایی بخشدار بم پشت در این نشست به  اهمیت جلسات آموزش و پرورش اشاره کرد و  جلسات این سازمان آموزشی و تربیتی را از مهم ترین جلسات برشمرد چرا که آموزش و پرورش پایه و اساس تمام امور در جامعه است .
وی تصریح کرد: شوراهای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم و مسئولین در امر مقدس تعلیم و تربیت و بسترساز فعالیتهای آموزشی و تربیتی در مدارس می باشد.
 رئیس شورای آموزش و پرورش بخش بم پشت، رسالت آموزش را در جامعه بسیار مهم دانست و گفت: آموزش و پرورش زیربنای توسعه در کشور است .
کریمزایی افزود: با توجه به فرمایشان مقام معظم رهبری، آموزش و پرورش را جزء بخش هایی عنوان کرد که جز با کمک، همیاری و دلسوزی مردم نمی توان‌ به نحو دیگری اداره شود.
 بخشدار بم پشت خاطر نشان کرد: تمرکز زدایی و مشارکت محلی برای ارتقاء فعالیتهای آموزش و پرورش از موضوعات قابل توجه است که نقش مهمی در پیشرفت سریع امور دارد لذا وظیفه همه ادارات و نهادها کمک به رشد و توسعه آموزش و پرورش می باشد .
 وی با بیان اینکه تأمین سرویس ایاب و‌ذهاب دانش آموزی با هدف کاهش هزینه‌ها برای خانواده‌ها، جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، توجه به محوطه‌سازی، فضای سبز و آسفالت فضاهای آموزشی با هدف افزایش نشاط در فضای تعلیم و تربیت از مواردی هست که باید توجه شود، اذعان داشت: افزایش تجهیزات آموزشی مدارس از جمله وسایل آزمایشگاهی، کارگاه‌های آموزشی در مدارس و تجهیز مدارس شبانه‌روزی به امکانات رفاهی و سایر امکانات آموزشی می‌تواند در امر آموزش بیش از پیش دانش‌آموزان موثر باشد .
 بخشدار بم پشت با اشاره به مصوبه هیئت وزیران درمورد فرزندان واجب التعلیم ایرانی فاقد مدارک هویتی، گفت: براساس این مصوبه و با توجه به نزدیک شدن به زمان ثبت نام دانش آموزان، بخشداری ها با همکاری آموزش و پرورش برای کلیه اشخاص فاقد مدارک هویتی واجب التعلیم ایرانی بین ۶ تا ۱۸ سال، کارت حمایت تحصیلی صادر می کنند .
 کریمزایی افزود: به منظور جلوگیری از بازماندن این کودکان از تحصیل، توصیه کرد تا اطلاع رسانی لازم انجام شود تا اولیای کودکان مذکور جهت دریافت کارت حمایت تحصیلی به بخشداری و آموزش و پرورش مراجعه کنند.
شایان ذکر است این جلسه با مصوب شدن برنامه های از قبیل تشکیل ستاد استقبال از مهر، برنامه ریزی نسبت به ساماندهی نیروی انسانی و پیگیری کمبودها، پیگیری تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی و رفاهی مدارس،  پیگیری آب شرب مدارس شبانه روزی شهرسیرکان، پیگیری جذب دانش آموزان فاقد مدارک هویتی، تامین سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزی با هدف کاهش هزینه های اولیا دانش آموزان و جلوگیری از ترک تحصیل آنها، محوطه سازی ، پاکسازی و زیباسازی و ایجاد فضای سبز در فضاهای آموزشی سطح بخش با همکاری شهرداری و دهیاری‌ها و درج نکات تربیتی برای فراهم ساختن فضای پرنشاط در آغاز بهار سال تحصیلی جدید همراه بود.
 
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۵۵
مرجع : شستون


ارسال