يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
بخشدار بم پشت خبر داد
تجهیز روستای کوهک بخش بم پشت به اینترنت نسل سوم/ پروژه سد ماشکید سفلی در هفته دولت کلنگ زنی می شود
 
پروژه سد ماشکید سفلی از حیاتی ترین پروژه های شهرستان سراوان محسوب می شود که بخشدار بم پشت از کلنگ زنی این پروژه در هفته دولت سال جاری خبر داد.
به گزارش عصر هامون، تیمور کریم زایی بخشدار بم پشت در گفت و گو با شستون از تجهیز روستای کوهک این بخش به اینترنت نسل سوم خبر داد و اذعان داشت:  نصب تجهیزات پروژه دکل تلفن روستایی در روستای بورویی که یکی از مطالبه های دیرین مردم این روستا بود از چند روز گذشته راه اندازی شده است.
 
وی ضمن تشکر از بلوچزهی مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات سیستان و بلوچستان در راستای رفع مشکلات ارتباطی این بخش، گفت: مشکل ارتباطی روستای مورت که دارای جمعیت ۱هزار و ۳۰۰ نفری  با شرایطی ویژه از جمله قرار گرفتن در محور ارتباطی ترانزیتی بازارچه مرزی کوهک و همچنین برخوردار از چندین روستای اقماری است را مطرح کرده و خواستار پیگیری و دستور ارتقاء ارتفاع دکل روستای مورت و همچنین نصب تجهیزات دکل همراه اول مجهز به اینترنت شده است که مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قول پیگیری موضوع را داده است.
 
بخشدار بم پشت با بیان اینکه سد ماشکید سفلی مبلغی بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار پس از سفر دکتر نوبخت معاونت رییس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به بخش بم پشت در سال گذشته از‌ محل منابع صندوق توسعه ملی سرفصل مهار آب های مرزی ردیف اعتباری ایجاد شده است، خاطر نشان کرد:  در سال جاری مبلغ ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آغاز این پروژه عظیم از محل منابع ملی پیش بینی شده است.
 
کریمزایی در ادامه از تعیین پیمانکار پروژه  سد ماشکید سفلی در ۱۲ مرداد سال جاری خبرداد و افزود: کلنگ زنی این پروژه یکی از برنامه هایی است که قرار است در هفته دولت انجام گیرد. 
 
سد ماشکید سفلی در ۶۵ کیلومتری جنوب شرق شهرستان سراوان قرار دارد و قرار است جهت تأمین آب شرب شهرهای سراوان و سیرکان احداث شود.
گفتنی است این پروژه یکی از حیاتی ترین پروژه های شهرستان سراوان محسوب می شود که علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در سفری که در پنجم اردیبهشت سال جاری به این شهرستان داشته است از این پروژه به عنوان هدیه دولت تدبیر و امید نام برده که مقرر شده بود این پروژه پس از گذشت ۶۰ روز از سفر وی به این شهرستان کلنگ زنی شود که همچنان این وعده عملی نشده است.
علی ای حال مردم بم پشت که مدت هاست در کوچه پس کوچه های وعده های دولتی به سر می برند باید منتظر بمانند که سرانجام کلنگ این پروژه در هفته دولت به زمین زده خواهد شد و یا همچنان باید چشم انتظار قطره ای آب بماند.
 
 
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۷۱
مرجع : شستون


ارسال