يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان خبر داد
برگزاری دومین جشنواره هامین در روستای هدف گردشگری ناهوک سراوان
 
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان از برگزاری دومین جشنواره هامین در روستای هدف گردشگری ناهوک این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصر هامون، حمزه ندرت زهی رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون از برگزاری دومین جشنواره هامین در روستای هدف گردشگری ناهوک این شهرستان خبر داد و گفت: این جشنواره در روز سه شنبه 24 مرداد ماه ساعت 10 صبح در این روستا برگزار می شود.
وی حفظ و معرفی آیین، آداب و رسوم و فرهنگ مردم بلوچ در فصل هامین یا برداشت خرما را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و اظهار داشت: در این همایش یک روزه کشاورزان و نخل داران پس از یک سال تلاش و کوشش برداشت خرما خود را جشن می گیرند.
 ندرت زهی با اشاره به اینکه این جشنواره با همکاری فرمانداری، بخشداری، شورای اسلامی، جهاد کشاورزی، اداره فرهنگ و ارشاد و میراث فرهنگی برگزار می شود، خاطر نشان کرد: هامین در سال 94 با شماره 1091 در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه مهمان های استانی از اداره جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی  و میراث فرهنگی در این جشنواره حضور خواهد داشت، افزود: در جشنواره یک روزه هامین نمایشگاهی از فرآورده های خرما و برگزاری بازی های بومی و محلی را خواهیم داشت.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سراوان با بیان اینکه هامین باعث ترویج فرهنگ و آدام و رسوم بین مردم می شود، اظهار داشت: این جشنواره در معرفی محصولات خرما و بهره وری مناسب از آنها نقش مهمی خواهد داشت.
 
انتهای پیام/1675
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۸۱
مرجع : شستون


ارسال