سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
خدمات رسانی رایگان کلینیک سیار دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل
 
کانکس کلینیک سیار دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل به مدت دو ماه به صورت سیار در روستاهای سطح شهرستان هیرمند به مردم خدمات دندانپزشکی ارائه می دهد.

به گزارش عصر هامون به نقل از ندای هیرمند؛ محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در این مراسم گفت :فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی در عرصه بهداشت و درمان در روستاهای هیرمند، کار جهادی و بزرگی است که راه اندازی چندین مرکز جامع سلامت و خانه بهداشت در روستاهای دور افتاده هیرمند گواه تلاش این سازمان است.

مهران عبادتی رئیس شبکه بهدشات و درمان شهرستان هیرمند نیز در این مراسم گفت : در این کلینیک خدمات رایگان در راستای طرح تحول سلامت به مردم محروم ارایه می گردد.

وی افزود: خدمات این کلینیک سیار شامل معاینه ،آموزش و ارتقای سلامت ،ترمیم دندانهای شیری و دایمی ،جرم گیری و بروساز به صورت رایگان به اهالی روستا با در دست داشتن بیمه خدمات درمانی و برگ ارجاع از خانه های بهداشت انجام می شود .

وی گفت: شروع طرح تحول سلامت دهان و دندان از ابتدای سال 1394 بوده و در کل سیستان تعداد مراکز خدمات جامع سلامت دارای واحد دندانپزکشی قبل از طرح شانزده مرکز بوده است.

عبادتی بیان داشت: تعداد دندانپزشک های شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی سیستان قبل از انجام طرح 9 نفر بوده که این تعداد بعد از انجام طرح به نوزده نفر دندانپزشک افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در طرح تحول تعداد معاینات انجام شده از سال نود و چهار تا پایان خرداد 96 که شامل دانش آموزان مدارس هم می شود صد و شصت وشش هزار و سه نفرمی باشد.

محمد علی عسگری مدیر واحد سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی نیز خاطرنشان کرد : بر اساس درخواست شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای زابل ،هیرمند ، هامون ، زهک و نیمروز با توجه به نیاز مردم روستاها کلینیک سیار دندانپزشکی در کل منطقه سیستان اعزام و خدمات رایگان ارایه می گردد.

انتهای پیام/

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۴۹۳


ارسال