جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ,23 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان:
مقام نخست کشوری سراوان در فرزند آوری
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان بال توجه به نرخ باروری کشور گفت: شهرستان سراوان از لحاظ فرزند آوری در مقام نخست کشوری و استانی قرار دارد.
به گزارش عصر هامون، رضا رضا زاده پراپری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان در گفت وگو با شستون با توجه به جمعیت 400 هزار نفری شهرستان سراوان که تحت پوشش شبکه بهداشت  و درمان این شهرستان می باشند، اظهار داشت: درحالی نرخ ریت نرمال فرزند آوری در کشور 3 و 1 است که این ریت در شهرستان سراوان 5 و 1 می باشد.
وی با بیان اینکه شهرستان سراوان دارای مقام اول در کشور و شهرستان از لحاظ فرزندآوری است، گفت: مادران باردار مراجعه کننده اصلی به سونوگرافی های بیمارستان ها محسوب می شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان افزود: در حال حاضر 8 هزار مادر باردار در حوزه تحت پوشش شبکه بهداشت شهرستان وجود دارد که اگر هر کدام از این مادران دو نوبت سونوگرافی انجام دهند قریب به 16 هزار نوبت به مادران باردار تعلق می گیرد که شاید فرصت برای ویزیت دیگر بیماران نباشد.
رضا زاده پراپری در ادامه با توجه به انتقادات وارده به نوبت دهی های طولانی و نارضایتی مردم اضافه کرد: به دلیل تمام شدن طرح پزشک سونوگراف و ایجاد وقفه چند روزه برای جایگزینی پزشک جدید نارضایتی هایی به وجود آمد و در حال حاضر در بیمارستان رازی دو سونولوژیست حضور دارند که بیماران را ویزیت می کنند.
وی با بیان اینکه به سه طریق اینترنتی، تلفنی و مراجعه حضوری به بیماران نوبت سونوگرافی داده می شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمام تلاش خود را کرده اند که روزانه بالای 120 بیمار را ویزیت کنند و پیگیر استقرار پزشک سوم برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان در این بیمارستان هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان اذعان داشت: عدم ورود بخش خصوصی هم به دیگر مشکلات افزوده است چراکه بخش خصوصی در دیگر نقاط کشور فعال است و باری را از دوش بیمارستان برداشته است اما با توجه به بضاعت مالی شهروندان، بیماران به این مراکز هم مراجعه نخواهند کرد چراکه تعرفه آنها بسیار بالاتر نسبت به بیمارستان می باشد.
رضا زاده پراپری در پایان  با بیان اینکه با افتتاح بیمارستان جدید پیگیر جذب نیروهستند، به مادران توصیه کرد که فرهنگ باروری، فرزند آوری و  فاصله میان زایمان ها را رعایت کنند تاعواقب جسمانی را برایشان به دنبال نداشته باشد و همچنین سیستم بتواند پاسخگوی نیاز شهروندان باشد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۶۱۹
مرجع : شستون


ارسال