جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
وجود سگ های ولگرد در سطح شهرستان سروان به معضل اساسی برای مردم و مسئولین تبدیل شده است که در این شهرستان جهت جمع آوری این حیوانات هیچ گونه امکانات زنده گیری وجود ندارد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، جولان حیواناتی مانند سگ، گربه و موش در سطح شهر معضلی است که شهروندان از گذشته تا کنون با آن دست و پنجه نرم می کنند اما در سال های اخیر با ازدیاد سگ های ولگرد در سطح سراوان، نارضایتی مردم به طور کامل احساس می شود.
از طرفی در شمال استان سیستان و بلوچستان با گسترش روز افزون سگ های ولگرد و فوت چند نفر از هموطنان بر اثر هاری و گزیدگی این حیوانات، نگرانی هایی را برای مردم به وجود آورده است که شهروندان جهت رفاه بیشتر خواستار جمع آوری این حیوانات از مسئولین و متولیان مربوطه شده اند.
شهرستان سراوان در جنوب شرق کشور نیز از این قاعده مستثنا نبوده و این سالها شاهد ازدیاد سگ های ولگرد در خیابان های سطح شهرستان بوده که با توجه به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس، به دغدغه اصلی خانواده ها مبدل شده است.
مهران محمودی شهردار سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه شهرداری در همه شهرها دبیر کارگروه اتلاف سگ های ولگرد می باشد، اظهار داشت: در گذشته ادارات محیط زیست، بهداشت و درمان، شهرداری، دامپزشکی، نیروی انتظامی و فرمانداری جهت اتلاف سگ ها کارگروهی را تشکیل داده که پی از اتلاف سگ های ولگرد و انجام صورت جلسه، به صورت بهداشتی دفن صورت می گرفت.
 وی افزود: اما در سال های اخیر قانون برای محیط زیست تغییر کرده و اجازه اتلاف سگ های ولگرد صادر نمی شود و این حیوانات باید زنده گیری شوند.
شهردار سراوان با اشاره به اینکه زنده گیری سگ های ولگرد دارای مشکلاتی برای شهرداری است، گفت: هیچ گونه امکانات اعم از مکان نگهداری و اصلحه بیهوشی  در سراوان وجود ندارد.
محمودی با بیان اینکه مشکلات را طی نامه ای به مدیر کل دفتر امور شهرداری استان ارسال کرده است، اضافه کرد: به صورت موقت اجازه حذف سگ های ولگرد به صورت مسالمت آمیز داده شده است تا هم قانون رعایت شود و با توجه به آغاز مدارس مشکلاتی برای مردم و دانش آموزان به وجود نیاید.
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۰۰۷
مرجع : شستون


ارسال