چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۷
امام جمعه شهرستان خاش:
غدیر خم بزرگترین واقعه تاریخ اسلام است/ برگزاری مراسمات و جشن های مختلف عید غدیر در سطح شهر خاش
 
امام جمعه شهرستان خاش گفت: غدیر خم بزرگترین واقعه تاریخ اسلام است و این عید از اهمیت بسزایی برخوردار است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام غلامرضا دهقان در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: اگر پیامبر اکرم(ص) عید غدیر را افضل اعیاد امت می داند بدون شک به دلیل اهمیت این روز بزرگ است که طی آن حجت از جانب حق بر امت تمام شد.
وی با بیان اینکه عید قربان تا غدیر دهه امامت و ولایت نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: هر شخصی که قلبش از عشق به حضرت علی(ع) می تپد  بدون شک در راه ولایت قرار می‌گیرد.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به مراسمات ویژه عید غدیر خم در شهرستان خاش، گفت: مراسم جشن عید غدیرخم روز جمعه 17 شهریور بعد از نماز مغرب و عشاء با مولودی خوانی برادر احمد پیوندیان (دعوتی از مشهد) در محل حسینیه صاحب الزمان(عج) برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه به مناسبت عید غدیرخم مراسمات مختلف دیگری نیز در شهرستان خاش برنامه ریزی شده است، افزود: دیدار با خانواده های سادات شهرستان، برپایی ایستگاه های صلواتی در سطح شهر و برپایی نمایشگاه غدیر و غرفه های واقعه غدیر از ساعت 17 الی 22 هر روز در محل حسینیه صاحب الزمان(عج) انجام می شود.
امام جمعه شهرستان خاش با اشاره به جایگاه ولایت در جامعه، اذعان کرد: ولایت بالاترین نعمت است و این امامت است که تعیین می‌کند در مسیر چه راهی و چگونه زندگی کنیم.
وی اظهار کرد: قرآن کریم نقل می‌کند که جریان امامت یک جریان تداوم‌دار و مستمر است که به‌صورت مرتب در دو سوی حق و باطل حرکت می‌کند، پشت سر هر کسی که حرکت کنیم فردای قیامت پشت سر او حرکت می‌کنیم و شایستگی ما به همان امام است که پشت سر او حرکت می‌کنیم.
انتهای پیام/3028

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۱۵۸
مرجع : تفتان ما


ارسال