دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۰
رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت مطرح کرد
صادارات 55 درصدی از بازارچه های مرزی استان/ 7 بازارچه در سیستان و بلوچستان فعال است
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: براساس آمار، 55درصد از کل آمار صادرات استان از طریق بازارچه های مرزی صورت گرفته است.
نادر میرشکار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: استان سیستان و بلوچستان بر اساس مصوبه جدید هیئت دولت، دارای 13 بازارچه مرزی مصوب است که در حال حاضر تنها 7 بازارچه در امر صادرات و واردات کالا فعال می باشند.
وی در ادامه با تاکید بر این مطلب که باید در مبادلات مرزی ابتدا معیشت مرزنشینان مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: از مجموع بازارچه های مصوب، 6 بازارچه در مرز مشترک با افغانستان و 7 بازارچه در مرز مشترک با پاکستان قرار دارند.
این مقام مسئول افزود: بازارچه های مرزی نقش مهمی در ایجاد رونق و تحرک اقتصادی در مرزها و حتی کشور ایفا می کنند و بدون وجود بازارچه ها، توسعه اقتصادی مرزی قابل تصور نیست و حجم مبادلات بازارچه های مرزی نشان دهنده نقش مهم این واحدها در توسعه صادرات و بازرگانی استانهای مرزی قلمداد می شود.
میرشکار گفت: بازارچه های مرزی استان هم اینک از فعال ترین بازارچه های مرزی کشور می باشند به طوری که در سال گذشته 55 درصد کل صادرات 483 میلیون دلاری استان از طریق بازارچه های مرزی صورت پذیرفته است.
وی آمار جمعیتی مرزنشینان استان را 398 هزار و 968 خانوار که حدود یک میلیون و 335 هزار نفر می باشند اعلام کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۲۱۵


ارسال