چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
مسئول اداره تبلیغات اسلامی هیرمند:
امام موسی کاظم (ع) حکومت ظالمان را تحریم می کرد
 
مسئول اداره تبلیغات اسلامی هیرمند گفت: دوران امامت امام موسی کاظم (ع) همزمان با حکومت ظالم عباسی بود؛ ظلمت حاکمان عباسی به حدی رسیده بود که امام (ع) همواره در طول امامت خود با آنها مخالفت می کرد.

به گزارش عصر هامون :حجت الاسلام جانعلی ظریف صیادی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هیرمند در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمندضمن تبریک ولادت امام موسی کاظم (ع) بیان داشت:  امام موسی کاظم (ع) پس از شهادت پدر بزرگوارشان در سن 20 سالگی هدایت امت اسلامی را برعهده گرفت.

وی افزود:   این امام رئوف در طول 35 سال امامت خود بر مسلمین در راستای استحکام سنن پیامبر (ص) و همچنین فرائض دینی که از امام صادق به یادگار مانده بود کوشش کرد.

حجت الاسلام ظریف صیادی خاطرنشان کرد: دوران امامت امام موسی کاظم (ع) همزمان با حکومت ظالم عباسی بود؛ ظلمت حاکمان عباسی به حدی رسیده بود که امام (ع) همواره در طول امامت خود با آنها مخالفت می کرد.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هیرمند تصریح کرد: هارون الرشید یکی از حاکمان ظالم در دوران بنی عباس بود که همواره ظلم و ستم بسیاری به مردم و امام موسی کاظم (ع) وارد کرد؛ مردم بسیاری مخالف این حاکم ظالم بودند و پنهانی با امام بیعت می کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام کاظم (ع) به عنوان امام و راهنمای واقعی مردم به ارشاد و هدایت آنها می پرداخت و معارف اصیل و زلال اسلام را به مشتاقان معرفی می کرد امام کاظم (ع) هرگونه همکاری با حکومت ستمگر را تحریم می کرد، چراکه این همکاری، موجب تقویت بنیان های ظلم و ستم می شد. 

انتهای پیام/

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۲۷۹


ارسال