چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴
امام جمعه هیرمند:
آیت الله طالقانی بزرگ مرد انقلاب بود
 
امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: آیت الله طالقانی سابقه برگزاری نماز جمعه در برخی از زندان ها را نیز داشته است، لذا با درخواست مردم و حکمی از سوی امام خمینی (ره) به اولین امام جمعه تهران انتخاب شد.

به گزارش عصر هامون : حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند؛ بیان داشت: آیت الله طالقانی یکی از علمای بزرگ  تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که عمر خود را صرف پاسداری از اسلام و انقلاب کرد.

وی افزود: همانطور که پیامبر اسلام نماز جمعه را وحدت میان مسلمانان دانسته اند؛ در ایران نیز پس پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران آیت الله طالقانی به عنوان اولین امام جمعه تهران از سوی بنیان گذار انقلاب منصوب شد و با شکوه و عظمت خاصی اولین نماز جعه تهران به امامت وی برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: آیت الله طالقانی حتی سابقه برگزاری نماز جمعه در برخی از زندان ها را نیز داشته است، لذا با درخواست مردم و حکمی از سوی امام خمینی (ره) به اولین امام جمعه تهران انتخاب شد.

خطیب جمعه هیرمند تصریح کرد: اولین امام جمعه تهران همچنین اولین کسی بود که پس از فوت پیکر پاک وی در غسالخانه بهشت زهار غسل داده شد و سپس به خاک سپرده شد.

 

انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۲۸۳


ارسال