چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۸
گزارشی از تسخیر بازار لوازم التحریر توسط اجناس خارجی؛
خودنمایی شخصیت های غربی در آستانه بازگشایی مدارس/ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سایه درج تصاویر شهدا بر لوازم التحریر
 
با توجه به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس و تسخیر بازار لوازم التحریر، برپایی نمایشگاه هایی با رنگ و بوی ایرانی اسلامی بیش از پیش احساس می شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، کم کم با گذر از دهه سوم شهریور ماه، بوی ماه مهر، ماه مهربانی به مشام می رسد که در این روزها دانش آموزان را برای تهیه لوازم مورد نیاز برای یک سال تحصیلی به تکاپو وا داشته است.
سلیقه این روزهای دانش آموزان با دانش آموزان چند دهه قبل بسیار متفاوت است چرا که در آن زمان دانش آموزان فقط به دنبال کیفیت محصولات بوده‌اند اما امروزه زرق و برق محصولات چشم محصلان را به خود مجذوب کرده است.
اگر از اکثر دانش آموزان نام تصاویر و شخصیت های کارتونی غربی درج شده بر روی لوازم التحریر پرسیده شود کمتر کسی پیدا می شود که نام آنها را بلد نباشد، اما کافی است راجب اسطوره های ایرانی و شخصیت های کارتونی ایرانی سوال شود، که برخی ها را به فکر فرو می برد چرا که شخصیت های مانند دارا و سارا، زی زی گولو و یا دیگر اسطوره های ایرانی مانند رستم دستان، آرش، کاوه آهنگر را به ندرت می شناسند.
 
 
تسخیر بازار لوازم التحریر ایران توسط شخصیت های کارتونی غربی
این روزها شخصیت های کارتونی غربی بازار لوازم التحریر ایران را به تسخیر خود درآورده و با ترویج نامتعارف غرب قصد ضربه زدن به فرهنگ ایرانی و اسلامی کشور را از طریق جنگ نرم و ترویج بی بندوباری و ولنگاری را دارد.
م. درزاده که به همراه فرزندش برای خرید لوازم مورد نیاز یک سال تحصیلی به فروشگاه های سطح شهر مراجعه کرده است، به خبرنگار شستون گفت: در کمتر فروشگاهی محصولاتی را با تصاویر شخصیت های و اسطوره های ایرانی دیده است.
وی افزود: اگر به تصاویر درج شده بر  روی محصولات  تمامی فروشگاه ها نگاه کنید، خیلی به ندرت با تصاویری که متناسب برای فرهنگ ایرانی باشد مواجه می شوید و ما مجبور می شویم که محصولات موجود در بازار را خریداری کنیم چرا که فرزندان ما برای تحصیل به این لوازم نیازمند هستند.
 
 
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سایه درج تصاویر شهدا بر نوشت افزار ها
این شهروند سراوانی اضافه کرد: لازم است طراحان و تولید کنندگان تصاویر الگوهای ایرانی مانند شهدا را بر روی محصولات درج کنند تا دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا و حس وطن دوستی در آنها گسترش پیدا کند.
وی ادامه داد: تصاویر شخصیت های ایرانی با فرهنگ اسلامی ذهن دانش آموزان را به اسلام نزدیک تر می کند چرا که بیشتر شخصیت های خارجی که تصاویر آنان بر روی لوازم التحریر ایجاد شده است، ترویج دهنده فرهنگی غیر متعارف است و این برای جامعه اسلامی ایران و جامعه سنتی مانند سراوان که به اصول دین بسیار پایند و معتقد است می تواند خطرناک باشد.
م. درزاده خاطر نشان کرد: اگر در شهرستان سراوان هم مانند دیگر مناطق نمایشگاهی با تولیدات داخل برپا می شد، اکثرا لوازم مورد نیاز فرزندانشان را از آنجا تهیه می کردند تا با توجه به شعار سال هم از تولیدات داخل با خرید جنس ایراین حمایت کرده، هم زمینه اشتغال افراد زیادی را فراهم و هم به ندای رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفته باشد.
 
 
لزوم برپایی نمایشگاه های نوشت افزار با رنگ و بوی ایرانی و اسلامی
وی با بیان تغییر سلیقه دانش آموزان در این برهه از زمان نسبت به زمان تحصیل خودش، افزود: این روزها دانش آموزان به دنبال تنوع هستند پس بهتر است که طراحان با کمک از روانشناسان طرح های متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی و همچنین متنوع که با روحیه دانش آموزان سازگار باشد تهیه کنند.
این شهروند سراوانی گفت: شاید اگر اجناس داخلی به وفور در شهر موجود باشد، کسی به طرف اجناس خارجی که اکثرا چینی و بی کیفیت و با قیمت بالا هستند نرود چرا که اجناس ایرانی هم نسبت به گذشته دارای کیفیت بهتر و قیمت پایین تر هستند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مدتی است که نمایشگاه پاییزه در شهرستان برپا شده است که لوازم التحریر هم در این نمایشگاه به فروش می رسد، اما انتظار می رفت که به جای فروش دفاتر، مداد، پاکن، مدادتراش و‌کیف با تصاویر شخصیت های غربی، اجناس ایرانی به فروش می رسید.
 
 
انتهای پیام/1319
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۳۰۸
مرجع : شستون


ارسال