سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سراوان:
بیش از 20 شهید سهم شهرستان سراوان از دفاع مقدس/آشنا کردن نسل جوان با دفاع مقدس مهم ترین هدف اجرای برنامه های محوری
 
مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان سراوان اظهار داشت: آشنا کردن و افزایش سطح آگاهی نسل جوان با دفاع مقدس مهم ترین هدف اجرای برنامه های محوری در این هفته است.
به گزارش عصرهامون، محمد صادق ملک آبادی مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه 31 شهریور سال 59 رژیم بعثی عراق حمله ناجوانمردانه ای به کشور ایران داشته است، گفت: با مقاومت و ایستادگی مردم با ایمان در مقابل دشمنان توانستیم پیروز میدان باشیم .
وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس نشان دهنده اقتدار و ایمان مردم ایران است، خاطر نشان کرد: بیش از 20 شهید سهم شهرستان سراوان از دفاع مقدس می باشد.
مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان سراوان با اشاره به اینکه بیش از 213 هزار شهید و 300 هزار جانباز در دفاع مقدس داشته ایم، تصریح کرد: عزت و سربلندی کشور ثمره تلاش و زحمت شهیدان، جانبازان و ایثارگران است که جانانه مقابل اهداف شوم دشمنان ایستاده و جان دادند.
وی آگاهی بخشی به مردم، تجدید میثاق با شهدا، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و جانبازان را از جمله اهداف هفته دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: آشنا کردن و افزایش سطح آگاهی نسل جوان با دفاع مقدس مهم ترین هدف اجرای برنامه های محوری در این هفته است.
ملک آبادی در ادامه ایمان و توکل به خدا، اخلاص، روحیه شهادت طلبی و اطاعت از ولایت فقیه را از ویژگی های شاخص شهدا و جانبازان در هشت سال دفاع مقدس دانست و اذعان داشت: برای داشتن بیداری اسلامی جهانی باید اسلام را حفظ کنیم و دستورات الهی را محور زندگی خود قرار دهیم.
وی اظهار داشت: دفاع مقدس ملت ایران برگرفته از مکتبی عاشورایی بود که با رهبری امام خمینی(ره) برای حفظ اسلام و انقلاب اسلامی و عزت وطن شکل گرفت و رزمندگان ما سرفصل جديدي از تاريخ ايران را در صفحات تاريخ انقلاب اسلامی به ثبت رساندند.
مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سراوان در پایان گفت: در جنگ تحمیلی نه تنها يک وجب از خاک ايران در دست نيروهای عراقي باقي نماند، بلکه عراق به عنوان کشور متجاوز به نظام بين الملل معرفی شد.
 وی در پایان از برگزاری و اجرای 14 برنامه محوری و مهم در هفته دفاع مقدس در سراوان خبر داد و تصریح کرد: امید است که با حضور حداکثری مردم بتوانیم گام بزرگی در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان برداریم.

انتهای پیام/1675
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۴۹۲
مرجع : شستون


ارسال