چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
گفت و گوی شستون با جانباز ۵۰ درصد:
هدیه نماینده امام در امور جنگ به جانباز سراوانی
 
کی از جانبازان دوران دفاع مقدس شهرستان سراوان به مدت ۳۲ ماه در اردوگاه های عراق اسیر بوده که به طور اتفاقی با نماینده امام در امور جنگ هم سلولی می شود.
به گزارش عصرهامون، جمعه حسین بر آزاده و جانباز پنجاه درصد دوران دفاع مقدس در گفت و گو با شستون با بیان اینکه رزمندگان بدون هیچ‌گونه چشم داشتی و به عنوان وظیفه شرعی و انسانی به جبهه اعزام شدند، افزود: در آن زمان همه افراد خالصانه به ندای بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران لبیک گفتند و شیعه و سنی در کنار هم برای دفاع از خاک کشور مقابل رژیم بعث عراق جنگیدند.
حسین بر ادامه داد: در آن زمان به کمیته جهت اعزام به جبهه مراجعه کرده است که رئیس کمیته از پذیرش وی به دلیل کم بودن سن امتنا می کند.
وی اضافه کرد: سپس به ژاندارمری می رود و درخواست اعزام به جبهه را می دهد و می گوید که کمیته من را به نمی پذیرد ولی من می خواهم به جبهه بروم که فرمانده ژاندارمری پس از تماس با چند نفر می گوید که شما مجدد به کمیته بروید که کارهای اعزام شما حل شد.
آزاده و جانباز پنجاه درصد دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هیچ اجباری در آن زمان برای اعزام به جبهه جنگ نبوده، خاطر نشان کرد: تمامی رزمندگان به عشقی که امام و کشور داشتند بدون هیچ چشم داشتی حتی از دورترین نقاط به جبهه اعزام می شدند.
حسین بر با بیان اینکه در یکی از مناطق جنگی پاس بخش بوده است، افزود: شهید صیاد شیرازی که در آن زمان فرمانده لشکر ۷۷ خراسان بود با لباس بسیجی وارد شد و با توجه به اینکه وی را نمی شناختم، از ایشان اسم شب را پرسیدم که نمی دانست و من هم طبق قوانین جنگ ایشان را به زمین خواباندم که همراهی ایشان گفت سروان داوودی اگر اینجاست، صدایش کنید.
وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: هنگامیکه که فرمانده ما سروان داودی آمد، به ایشان احترام خاصی گذاشت و به من گفت که ایشان فرمانده کل لشکر هستند چطور به زمین خواباندی؟ که من گفتم اسم رمز شب را بلد نبود و من هم طبق قوانین عمل کردم.
آزاده و جانباز پنجاه درصد دوران دفاع مقدس تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی به من گفت آقای سیاه سوخته بچه کجایی که من گفتم بچه سراوان از سیستان و بلوچستان هستم، و ایشان به فرمانده ما گفت که از فردا درجه گروهان سه به ایشان داده شود.
حسین بر گفت: نظام جمهوری اسلامی دارای چنین فرماندهانی بوده و هست که بی ریا برای دفاع از کیان کشور با دشمن مبارزه کرده و می کنند که درجه و پست و مقام برایشان دارای اهمیت نیست و ما باید قدر دان چنین فرماندهانی باشیم.
وی با اشاره به دوران اسارتش در اردوگاه های رژیم بعث عراق، ادامه داد: جزو اولین گروه مجروحین جنگی بوده است که وارد کشور می شود که در آن زمان محسن رضایی فرمانده سپاه وقت، شهید صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش، کروبی نیا رئیس بنیاد شهید و محسن نوربخش رئیس بانک مرکزی به استقبالشان آمده بودند.
آزاده و جانباز پنجاه درصد دوران دفاع مقدس اضافه کرد: به شهید شیرازی گفتم که مرا می شناسی، ایشان گفتند نه، و من گفتم من همانی هستم که به من لقب سیاه سوخته را دادی که شهید شیرازی سریع مرا به خاطر آورد و گفت برای من از عراق چه چیز آوردی؟
حسین بر اضافه کرد: به شهید شیرازی گفتم من فقط یک لیوان دسته دار، یک حلبی و یک تسبیح در گج جاسازی کردم و با هزار بد بختی آوردم که ایشان گفت باید به من یکی از این لوازم را بدهی که لیوان مرا به یادگار برداشت و دو اسکناس بیست هزار تومانی به من داد.
وی ادامه داد: محسن رضایی نیز گفت چطور به فرمانده ات می دهی به من هم باید یکی از وسالت را بدی که تسبیحم را دادم و ایشان نیز دو اسکناس بیست هزار تومانی به من داد.
آزاده و جانباز پنجاه درصد دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: کروبی خواه رییس بنیاد شهید وقت نیز طلب کرد که من گفتم فقط یک جانماز سوزن دوزی شده از حاج آقا ابوترابی نماینده امام در امور جنگ دارم که ایشان با دستان خود برایم سوزن دوزی کرده است و این هدیه را به هیچ کس نخواهم داد.
حسین بر افزود: در یکی از اردوگاه های شهر تکریت با نماینده امام که به دلیل پرتاب صابون در پی توهینی که به حضرت امام کرده بود، به آنجا منتقل شده بود، هم سلولی بوده است که در سلول کناریشان شهید تندگویان وزیر نفت وقت در آنجا شکنجه می شد.
وی در پایان خواستار ترویج و گسترش ارزش های دوران دفاع مقدس میان نسل جوان و دانش آموزان شد چرا که برخی از افراد معنی رزمنده، آزاده، جانباز و یا شهید را نمی دانند.
 
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۶۶۶
مرجع : شستون


ارسال