پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
رخت عزای محرم برتن دانش آموزان شهرستان هیرمند
 
به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین( ع) دانش آموزان شهرستان هیرمند مراسم سینه زنی و نوحه خوانی را در مدرسه طلوع شهرستان هیرمند برگزار کردند.
به گزارش ندای عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین( ع) دانش آموزان شهرستان هیرمند مراسم سینه زنی و نوحه خوانی را در مدرسه طلوع شهرستان هیرمند برگزار کردند.
این مراسم سوگواری و عزاداری که همراه با نوحه سرایی و مداحی و سینه زنی برگزار شد؛ جهت آشنایی دانش آموزان با فلسفه قیام عاشورا، درس آموزی از مکتب عاشورا، ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی و انجام واجبات دینی، ارائه الگوی مناسب دینی و هدایت و آگاهی به سوی فرهنگ قرآن و اسلام، ولایتمداری، تکلیف همگانی امر به معروف و نهی از منکر و بیان رسوایی های ستمکاران و طاغوتیان به همت والای مدیران و مربیان انجام گردید.
در ششمین روز از ماه محرم که مصادف با شهادت حضرت قاسم‌ابن‌الحسن (ع) است، همایش نوجوانان عاشورایی شور و عزای حسینی رادانش آموزان مدارس هیرمندبا راه اندازی دسته های عزاداری به نمایش گذاشتند.
حجت الاسلام گزمه امام جمعه هیرمند در این مراسم گفت: باید اهداف امام حسین(ع) از قیام عاشورا در همه زمینه‌ها و جنبه‌های مختلف به صورت گسترده برای مردم بیان شود تا بتوانیم سیره آن امام شهید را در جامعه اسلامی ترویج دهیم.
وی افزود :ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان، بهترین فرصت در جهت تبیین ارزش های اسلامی در جامعه و نقش قیام عاشورا در پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی است و باید از این فرصت مغتنم به درستی بهره برد.
 


انتهای پیام/ 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۳۳


ارسال