چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
امام جمعه اهل سنت هیرمند:
واقعه عاشورا نمایش رشادت های امام حسین (ع) و یارانش است
 
امام جمعه اهل سنت هیرمند گفت: امام حسین (ع)رشادت های بزرگی در واقعه عاشورا به نمایش گذاشتند و در روز عاشورا و تاسوعا مومنین میتوانند با روزه گرفتن در این روزها عشق خود را به امام حسین (ع) نشان دهند.
به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند: نماز جمعه اهل سنت شهرستان هیرمند به امامت مولوی یار محمد آذرنیا براهویی در مسجد جامع فاروقیه برگزار شد.
در خطبه های این هفته مولوی یار محمد آذرنیا براهویی گفت : یکی از واجبات دین اسلام پیروی از سنت های حضرت محمد(ص) است.
 
وی افزود:بندگان نیک و دانا و با بصیرت از هر پند و سخنی عبرت میگیرند همانطور که بزرگان می گویند.اگر سخنی بر روی دیوار نوشته شده بود از آن پند بگیریم.
 
مولوی براهویی خاطر نشان کرد : انسان باید بر نعمت هایی که خداوند بر او عنایت فرموده است قدر دان و شکر گذار باشد .زیرا افرادی که قدر دان نعمت های خداوند نباشند مشکلات بر آنها افزوده میشود.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان هیرمند خاطر نشان کرد . صلح رحم نیز یکی از واجبات دین ما مسلمانان است چنانچه که پیامبر اسلام در این خصوص فرموده اند مومن برادر مومن است.
 
وی گفت : امام حسین (ع)رشادت های بزرگی در واقعه عاشورا به نمایش گذاشتند و در روز عاشورا و تاسوعا مومنین میتوانند با روزه گرفتن در این روزها عشق خود را به امام حسین (ع) نشان دهند.
 
وی ادامه داد : عاشورا روزی است که باید در آن دعا و ذکر بگوییم زیرا این امام عزیز از یاران و اهل بیت پیامبر اسلام است.
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۷۳۸


ارسال