شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ,22 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
گلایه مندی جوان گشتی از کمبود فضای ورزشی در این شهر؛
زمین های خاکی یار گرمابه و گلستان ورزش گشت/ ورزش دژ مستحکم در برابر ابر سیاه
 
اعتیاد به‌عنوان یکی از آسیب های اجتماعی به شمار می رود که این روزه ها به دغدغه مسئولین جهت پیشگیری و کاهش آمار بالای مبتلایان به این بلای خانمان سوز تبدیل شده است‌.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، همه ما در طول زندگی افراد معتاد زیادی را دیده ایم، برخی ها در کوچه پس کوچه های شهر به دنبال لقمه نانی و برخی ها نیز در مخروبه ها و حاشیه شهر در حال استعمال مواد مخدر هستند.
این روزها پیشگیری از اعتیاد به دغدغه مسیولین تبدیل شده است که هر یک از ارگان های مربوطه در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی با برگزاری کارگاه های آموزشی، خانواده ها را با انواع مواد مخدر و اثرات آن نیز آشنا می سازند تا با پیگیر های لازم مانع از ورود فرزندان خود به منجلاب اعتیاد شوند.
اعتیاد یکی از مقوله های اجتماعی در جامعه به شمار می رود که همه جوانان در معرض این آسیب قرار گرفته اند که اگر جوانان مقابل این آسیب آگاه شوند، می توانند نقش موثری را در جامعه ایفا کنند.
از آنجایی که اکثر جوانان و نوجوانان به ورزش گرایش دارند می توان با برگزاری کلاس های کوتاه مدت، آموزش های لازم را قبل از برگزاری مراسمات ورزشی و مسابقات به جوانان منتقل کرد و از این طریق هم در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و همچنین کاهش آمار ورود جوانان به اعتیاد بهره برد.
شهر گشت یکی از شهرهای سیستان و بلوچستان است در ۶۵ کیلومتری شهرستان سراوان قرار دارد این شهر دارای جوانان مستعد بسیاری در رشته های ورزش می باشد اما کمبود فضای ورزشی یکی از مشکلات این شهرگ به شمار می رود که جوانان در زمین های خاکی و فاقد استاندارد ها و زیر ساخت های لازم ورزش می کنند.
 
ورزش دژ مستحکم مقابل اعتیاد
آرش حسین بر جوان گشتی در گفت و گو با شستون یکی از معضلات این شهر را که اکثر جوانان با آن دست و پنجه نرم می کنند عدم وجود سالن ورزشی عنوان کرد و ادامه داد: امروزه در بیشتر روستا های سطح استان شاهد احداث سالن چند منظوره ورزشی هستیم اما یک سالن مناسب جهت تمرین و یا برگزاری مسابقات ورزشی در شهر گشت نداریم.
 
وی افزود: فقط یک سالن ورزشی در شهر گشت وجود دارد که آن هم متعلق به دبیرستان دخترانه آرزو این شهر است که هر زمانی ورزشکاران نیاز به تمرین و یا برگزاری مسابقات داشته باشند در اختیارشان گذاشته می شود اما با توجه به شروع فصل مدارس امکان این وجود ندارد که همیشه درخواست سالن کنیم چون شاید در آن زمان خود دبیرستان از سالن استفاده کند.
این جوان گشتی افزود: در این برهه از زمان شاهد هستیم که اکثر جوانان به اعتیاد روی می آوردند و وقت خود را در منجلاب و گرداب اعتیاد سپری می کنند و اکثر  مسیولین را به بررسی و پیشگیری این معضل وا داشته است که یکی از راه های آن سوق دادن جوانان به سمت ورزش می باشد.
حسین بر با بیان اینکه جوانان گشتی علاقه وافری به رشته فوتبال و والیبال دارند، اظهار داشت: با احداث سالن ورزشی و سوق دادن جوانان به سمت ورزش می توان آنان را از اعتیاد دور ساخت و گام مثبتی در این مسیر برداشت.
 وی ادامه داد: با توجه به اینکه جوانان گشتی از داشتن سالن و زمین ورزشی مناسب محروم هستند اما چندین دوره در مسابقات شهرستانی مقام های برتر را کسب کرده اند.
 
شهروند گشتی ضمن اینکه خواستار رفع معضلات و مشکلات ورزشی  این شهر از مسئولین شهرستانی و استانی شد، اظهار داشت: استعداد های جوانان باید کشف شود و نباید گذاشت که آنها به اعتیاد روی آورند چرا که پس از آن باید هزینه های سنگینی را باید متحمل شد تا آنها را از اعتیاد رهای بخشیم.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۴۳
مرجع : شستون


ارسال