پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس خبر داد
بهره برداری از مدرسه دخترانه آفرینش قصرقند و کلنگ زنی دو واحد آموزشی در استان+تصاویر
 
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: با حضور معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوردبیرستان دخترانه آفرینش شهرستان قصرقند افتتاح و به بهره برداری رسید.
علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود:  کارگاه این واحد آموزشی مدتها غیرفعال بود اما با تخصیص 800میلیون تومان اعتبار استانی و ملی این پروژه تکمیل و به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: پروژه های نیمه تمام زیادی دربخش مدرسه سازی سیستان و بلوچستان وجود دارد که به دلیل نبود اعتبار لازم، نیمه تمام رها شده است و لازم است خیرین مدرسه ساز ورودی به این بخش داشته باشند.
به زمین زده شدن کلنگ احداث اولین مدرسه توپی استان
وی در خبر دیگری گفت: کلنگ ساخت اولین مدرسه توپی با استفاده از مصالح جدید بارویکرد طرح جایگزینی فضاهای آموزشی نامناسب و هدف همسان سازی مدرسه و بافت سکونتی عشایر با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه کشور به زمین زده شد تا در کمترین زمان ممکن این فضا تکمیل و به بهره برداری رسیده و در اولین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید دراختیار دانش آموزان عشایری چراغ آباد قرار بگیرد.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ضمن برشمردن آثار مثبت این سازه، افزود: سرعت، زیبایی، استحکام، مقرون به صرفه بودن وهارمونی با ویژگی شاخص یک کلاس استاندارد و در خور شان دانش آموز مهمترین هدف این طرح جایگزنی است که می توان آن را الگویی برای سایر دستگاههای اجرایی کرد.
وی ضمن بیان اینکه دستور استفاده از پنل های خورشیدی برای تامین برق موردنیاز کلاس درس توپی نیز صادر شده تا به وسیله آن برق موردنیاز مردم و هم دانش آموزان فراهم شود، ابراز امیدواری کرد: همگان در راه تکمیل فضای آموزشی مورد نیاز استان با اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس همکاری لازم را انجام دهند تا بتوانیم به نقطه نبود مشکل در این بخش برسیم.
کلنگ احداث مدرسه خیری در ایرانشهر به زمین زده شد
راشکی در ادامه طی خبری دیگری گفت: با حضور معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور کلنگ احداث یک واحد آموزشی خیری در شهرستان ایرانشهر به زمین زده شد.
وی خاطر نشان کرد: این واحد آموزشی 12 کلاسه با زیربنای آموزشی بالغ بر 800 متر مربع احداث خواهد شد که مبلغ600 میلون تومان مورد نیاز احداث این فضای آموزشی توسط خیّرين ( 300 میلیون تومان آن توسط خیر و 300 میلون تومان از محل حقوق فرهنگیان شهرستان ایرانشهر) تامین و پرداخت خواهد شد.


 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۵۳


ارسال