پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
کارشناس مسائل سیاسی:
اسرائیل قصد تضعیف عراق را دارد/کردستان عراق باید کشورهای حامی خود را بیشتر بشناسد
 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: همه ی خطرات ناشی از جدایی کردستان را از عراق را باید در نظر گرفت، این جدایی نه تنها به ضرر عراق بلکه به ضرر خود کردهای عراق نیز خواهد شد.

به گزارش عصر هامون:احمد ملاشاهی کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه زابل در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند؛‌ بیان داشت: کردستان عراق به طور کل مرتکب یک بی قانونی در کشور خود شده است به طوری که جدایی این منطقه از عراق بر خلاف رضایت حکومت مرکزی است.

وی افزود: همه ی خطرات ناشی از جدایی کردستان را از عراق را باید در نظر گرفت، این جدایی نه تنها به ضرر عراق بلکه به ضرر خود کردهای عراق نیز خواهد شد.

ملاشاهی تصریح کرد : امروزه تجزیه کشورهای اسلامی به دست مخالفان اسلام یکی از راه های تضعیف حکومت هاست، اسرائیل با حمایت خود از این جدایی نشان داده است که تا به چه اندازه خواهان این جدایی است.

وی خاطرنشان کرد: اقلیت های قومی ممکن است در هر یک از کشورها وجود داشته باشند، کشورهایی که امروزه اسلام حقیقی و ناب محمدی را پذیرفته اند، اسرائیل آنها را برای خود خطرناک می بینید بدین ترتیب تجزیه کشورها را در دستور کار قرار داده است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اهداف ایران نزدیک به اهداف حکومت مرکزی عراق است، و دلیل عدم حمایت ایران  از این جدایی  نیز به دلیل مخالفت حکومت مرکزی عراق است.

ملاشاهی گفت: شکست های متعدد تروریست ها در عراق و سوریه باعث شده است تا حامیان تروریست ها از اهرم تجزیه کردستان از عراق استفاده کنند، اما این کردها هستند که باید با آشنایی بیشتر از کشورهایی همچون اسرائیل اجازه این نفوذ را ندهند.

 

انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۵۶


ارسال