جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ,21 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان:
بسیاری از عشایر و روستاییان سیستان و بلوچستان از خدمات و مزایای "بیمه" اطلاع ندارند
 
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: بسیاری از عشایر و روستاییان سیستان و بلوچستان از خدمات و مزایای "بیمه" اطلاع ندارند و لذا باید رسانه ها و تریبون های نمازجمعه در این خصوص به مردم اطلاع رسانی کنند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما،   امان الله شاقوزایی در نشست اعضای ستاد بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان خاش، اظهار کرد: تعداد زیادی از روستائیان و عشایر استان به جهت عدم آگاهی از قوانین و نحوه نادرست خدمات رسانی از دریافت حق و حقوق خود محروم مانده اند.
وی بیان کرد: مشمولان دریافت خدمات با شرایط 15 سال پرداخت حق بیمه و سن 65 سال می توانند بازنشسته شوند و نیز افراد با داشتن سن 70 سال و سابقه بیمه ای 10 ساله می توانند از حقوق  بازنشستگی بهره مند شوند.
شاقوزایی گفت: بالغ بر 330 هزار نفر از جمعیت بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر ساکن در مناطق روستایی و عشایری استان از خدمات این بیمه استفاده می کنند.
 
* روستائیان و عشایر قشر تولید کننده جامعه هستند
 
محمداکبر چاکرزهی نیز با اشاره به اینکه روستائیان و عشایر قشر تولید کننده جامعه هستند، تصریح کرد: بخشداران، مدیران، شوراها، دهیاران، امامان جمعه و جماعات، معتمدان و ریش سفیدان باید با اطلاع رسانی های دقیق مردم را برای استفاده از این خدمات در بخش پوشش بیمه روستائیان و عشایر تشویق کنند.
فرماندار خاش با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و 500 خانوار درخاش تحت پوشش صندوق بیمه روستائیان و عشایر قرار دارند، اذعان کرد: تعدادی از آنان توانسته اند بازنشسته شوند و یا از خدمات و مزایای از کارافتادگی و بعد از وفات آن ها سرپرستان خانواراز مزایای بیمه  بهره گیرند.
وی با بین اینکه یک چهارم از جمعیت یکصد هزار نفری جامعه عشایری استان ساکن خاش هستند، اظهار کرد: افزون بر 110 هزار نفر از جمعیت خاش را روستائیان تشکیل می دهند که امیدواریم با اطلاع رسانی های شفاف و دقیق بخش بزرگی از جامعه بتوانند از خدمات بیمه استفاده کنند.
به گزارش تفتان ما؛ در ادامه این نشست شماری از بخشداران و مدیران، رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش به بیان مشکلات خود در موضوع پوشش بیمه ای کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان خاش پرداختند.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۷۱
مرجع : تفتان ما


ارسال