پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
یادداشت؛
سبزپوشانی که حواسشان به همه چیز هست
 
طهورا سیستانی فعال فضای مجازی طی یادداشتی به اهمیت حضور نیروهای انتظامی در جامعه نوشت.
به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ طهورا سیستانی فعال فضای مجازی طی یادداشتی به اهمیت حضور نیروهای انتظامی در جامعه نوشت.
می توان جامعه امروزی را به دو بخش واقعی و مجازی تقسیم کرد، منظور از جامعه حقیقی همان محدوده جغرافیایی است که در مناطق مختلف کشور اقشار مختلف در آن زندگی می کنند و جامعه مجازی به فضای جدید اینترنتی گفته می شود که کاربران شبکه های اجتماعی آن را تشکیل می دهند.
به هر حال در هر یک از جوامع امروزی خود به خود نا هنجاری های اجتماعی نیز شکل می گیرد، دلایل متعددی باعث بوجود آمدن ناهنجاری ها می شوند که یکی از بزرگترین عوامل آن بیکاری، فقر و همچنین اعتیاد است، افراد بخصوصی که آب را از سر خود گذرانده می بینند با بوجود آوردن نا امنی در جامعه فضای ملتهبی را بوجود می آورند..
اما قانون این اجازه را در کشور جمهوری اسلامی ایران به ایجاد کنندگان ناامنی در کشور نمی دهد، وظیفه ایجاد امنیت امروزه مختص نیروی انتظامی نیست بلکه مردم نیز در ایجاد امنیت نقش بسزایی باید ایفا کنند.
مثلا در استان پهناور سیستان و بلوچستان امنیت با همکاری بزرگان و ریش سفیدان منطقه پر رنگ تر می شود، گرچه در این استان نیروی انتظامی نقش مهمی را برای ایجاد امنیت ایفا می کند اما وجود ریش سفیدان منطقه باعث شده است تا از بروز مشکلات غیر قابل پیشبینی جلوگیری شود.
مبارزه با سوداگران مرگ یکی از اقدامات ارزشمند مرزبانی است، این مبارزات در حاشیه مرزهای استان سیستان و بلوچستان باعث شده است تا شهدای ناجا با درایت و از خودگذشتگی برای جامعه ای امن جان خود را فدای میهن کنند.
با این وجود، همانطور که در ابتدای یادداشت مطرح شد، پلیس امروزه تنها وظیفه امن نگه داشتن جامعه حقیقی را ندارد، بلکه امروزه با گسترش فضای مجازی در کشور ، این امنیت نیز بر عهده سبز پوشان کشور قرار گرفته است.
شاید ، بارها به مزاح شنیده باشید که پلیس فتا حواسش به همه چیز هست، موضوعی که در ابتدا به شوخی گرفته می شود اما در حقیقت این مهم وجود دارد، چه بسا که بسیاری از کلاهبردارها در فضای مجازی توسط پلیس فتا دستگیر شده اند.
با این حال هفته نیروی انتظامی فرصتی است تا با زحمات سبزپوشان جامعه بیشتر آشنا شده ، و فعالیت هایی که انان در طول شبانه روز برای رفاه، امنیت و آرامش جامعه می کشند قدر دانی کنیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۱۶


ارسال