پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
ندای هیرمند بررسی می کند؛
مرگ مرد 60 ساله در پی حمله سگ های وحشی در هیرمند+تصاویر
 
سگ های ولگرد، این روزها آنقدر خوی وحشی آنان فعال شده است که به پیر و جوان در سیستان رحم نمی کنند، کودکان بیشترین قربانی سگ های هار در سیستان هستند.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ سگ های ولگرد این روزها بلای جان بسیاری از شهروندان سیستانی شده اند، این سگ ها که اکثر آنها به بیماری هاری مبتلا هستند،  تا کنون تعداد هفت نفر در سیستان را از پای در آورده اند.

با این حال در روستاها سگ های ولگرد همچنان به دنبال قربانی می گردند، این سگ ها در چند شب گذشته به یک فرد کهنسال در یکی از روستاهای بخش قرقری شهرستان هیرمند حمله می کنند، و او را به شکل فجیحی به قتل می رسانند.

یکی از بستگان قربانی به خبرنگار ندای هیرمند گفت: قربانی که چوپان یک گله گوسفند بود از ترس سرقت احشام ، شب را بیرون و همراه با گوسفندان در حیاط می خوابد.

وی افزود: به هنگام شب سگ وحشی به او حمله ور می شود و وی را از چند ناحیه مورد جراحت قرار می دهد، قربانی حمله سگ های ولگرد پس از مدت دو هفته جان خود را از دست می دهد.

وی تصریح کرد: مرگ وی به دلیل عدم مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی است، زیرا پس از حمله سگ های ولگرد وی به مدت دو هفته در بستر مرگ دراز کشیده است.

با این حال سگ های ولگرد، این روزها آنقدر خوی وحشی آنان فعال شده است که به پیر و جوان در سیستان رحم نمی کنند، کودکان  بیشترین قربانی سگ های هار در سیستان هستند، بزرگترها نیز گرچه می توانند در مقابل حمله انان از خود دفاع کنند اما با گازگرفتنی کوچکی از سوی سگ فرد قربانی به هاری مبتلا می شود.

حمیدرضا بزی مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان زابل به ندای هیرمند گفت: به دلیل عدم مراجعه این فرد به مراکز درمانی، هیچگونه نام و نشانی از وی برای بررسی بیماری هاری وجود ندارد.

وی افزود: کسانی که مورد حمله سگ های ولگرد قرار می گیرند در اولین فرصت به مراکز درمانی مراجعه کنند تا ضمن شست و شوی محل زخم، از انتشار بیماری در بدن مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۵۰


ارسال