سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی:
آمریکا می خواهد با استفاده از اهرم فشار بر حفظ برجام امتیاز بیشتری از ایران بگیرد
 
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در بحث برجام یک امتیاز بزرگ از ایران گرفته است، اما خوی تروریستی آنان باعث شده است تا به این مسئله رضایت ندهند تا بتوانند امتیاز های بیشتری از ملت بزرگ ایران بگیرد.

به گزارش عصر هامون : حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند؛ اظهار داشت: اظهاراتی ترامپ مسئله جدیدی نیست، نزدیک به نیم قرن است که آمریکا این سخنان را با نگاه ها و زوایای مختلف تکرار می کند .

وی افزود: امروزه ایران منافع آمریکا را در کشورهای مظلوم و جنگ زده به خطر انداخته است، دولت امریکا هر گاه به سوریه، عراق و حتی افغانستان لشکرکشی کرده؛  ایران وارد میدان نبرد شده است  و منافع آنها را از بین می برد .

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا از رفتار ایران در کشور های جنگ زده عصبانی است تصریح کرد: تمام تلاش آمریکا بر این است که تا می  توانند با این حرکت ایران مقابله کند، و هرکدام از سیاست مدار های آنان نقش خود را در این بازی ایفا می کنند.

وی گفت: در این بین آمریکا با هم دستی با کشورهایی همچون اسرائیل و عربستان قصد جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه را دارد،و بدون اینکه خود هزینه ای را متحمل شوند ، در تلاش است تا ایران را از حذف تروریست ها کنار بزند.

دهمرده اظهار کرد: جنگ تحمیلی بر اساس سیاست های آمریکا شکل گرفت، و امروز در منطقه نیز حضور داعش در کشورهای سوریه و عراق نیز از این سیاست نشات گرفته است با این تفاوت که هر کدام از جنایات در زمان ها و رئیس جمهور های مختلف آمریکا پدید آمده است.

وی با بیان اینکه امروز ترامپ نیز نقش اول بازی های سیاسی آمریکا قرار گرفته اظهار داشت: مغز متفکری روسای جمهور آمریکا را اداره می کند؛ ضمن اینکه رژیم صهیونیستی و عربستان که با بودن ایران منافع آنها در خطر است ، شیطان بزرگ را حمایت می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز داشت: سخنان شب گذشته ترامپ چند موضوع را دنبال می کند که یکی از این موضوعات اختلاف افکنی میان ملت ایران با مسئولین  است، آمریکایی ها به خوبی می دانند که اتحاد ملت ایران باعث شکست آنان شده است و هیچ گزینه روی میزی تا زمانی که ایران متحد باشد جواب نخواهد داد.

وی افزود: آمریکا در بحث برجام یک امتیاز بزرگ از ایران گرفته است، اما خوی تروریستی آنان باعث شده است تا به این مسئله رضایت ندهند تا بتوانند امتیاز های بیشتری از ملت بزرگ ایران بگیرد.

دکتر دهمرده گفت: حمایت های اروپا از برجام نیز یک نقش آفرینی در سریال های سیاسی آمریکا است تا با فشار اهرم حفظ برجام از ایران بخواهند ،ترامپ را کمتر عصبانی کند، در این بین مردم ایران باید بدانند که فریب این سیاست ها را نباید بخورند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای حامی آمریکا و خود آمریکا نز در طول انقلاب اسلامی برای از بین بردن انقلاب تمام راه ها را از جمله تقویت منافقین، تحریک و کودتا را انجام داده است تا نفوذ کلان ایران را در منطقه از بین ببرد اما همه ی این راه ها به بن بست ختم شده است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران به خوبی می داند که رمز پیروزی در وحدت کلمه است، لذا نباید از هارت و پورت ترامپ واهمه ای داشته باشند ، سازمان هایی همچون حقوق بشر تا زمانی که در خدمت مستکبرین است از نظر ما وجود خارجی ندارند.

انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۰۲۵


ارسال