ندای هیرمند گزارش می دهد؛

ترس از عمل ، خواب را از چشمان ابوالفضل 4 ساله گرفت

29 مهر 1396 ساعت 11:41

ابوالفضل ، عضو یک خانواده سیستانی است که در سن یک سالگی بر اثر بی احتیاطی پدر و مادر با کتری آب جوش بیش از 70 درصد بدنش دچار سوختگی می شود.


به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ همه ی افراد در طول زندگی ممکن است برای یک بار هم که شده طعم تلخ حوادث ناگوار را تجربه کرده باشند، تصادف با خودرو  یکی از مشهودترین نوع حادثه در کشور است که طبق گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور روزانه 45 نفر بر اثر تصادفات بین جاده ای جان خود را از دست می دهند.

اما همواره تصادف عامل مصدوم شدن و یا از دست دادن جان افراد نیست، بلکه بی احتیاطی در انجام یک کار نیز می تواند ، باعث از دست رفتن جان، و یا مصدومیت شدیدی شود که تا آخر عمر آثار آن گریبانگیر فرد باشد.

ابوالفضل ، عضو یک خانواده سیستانی است که در سن یک سالگی بر اثر بی احتیاطی پدر و مادر با کتری آب جوش بیش از 70 درصد بدنش دچار سوختگی می شود، او اکنون در سن  چهار سالگی قرار دارد و محل های سوختی خارش شدید در بدن او بوجود آورده است.

پدر ابوالفضل به خبرنگار ندای هیرمند گفت: در سن یک سالگی ابوالفضل شیطنت های زیادی انجام می داد، همین امر باعث شد تا کنجکاوی این پسر بالا بگیرد و کتری آب داغی که در پنجره اتاق قرار داشت، بر بدن او پاشیده شود.

 

 

 

 

 

خانواده ابوالفضل از فقر مالی رنج می برند، آنها در طول این سه سال، درمان قطعی برای او پیدا نکرده اند و یا دست کم به دلیل بالا بودن هزینه های پزشکی به متخصص سوختگی مراجعه نکرده بودند.

با انتشار تصاویر ابوالفضل در فضای مجازی گروهی از خیرین نیکوکار عزم خود را جزم کردند تا ابوالفضل را به تهران بیاورند و مراحل درمان او را در پایتخت ایران طی کنند، ابوالفضل همراه پدر و مادرش به تهران می رود.

ابوالفضل در تهران با مهمان نوازی پایتخت نشین ها رو به رو می شود، داروهای مخصوص سوختگی ، در چند رو نخست حال او را کمی بهبود می بخشد اما با از بین رفتن خاصیت دارو مجددا خارش محل سوختگی آغاز می شود.

 

 

 

 

 

سرانجام ابوالفضل در بیمارستان سوانح شهید مطهری تهران تحت درمان قرار می گیرد و پزشک مخصوص او عمل جراحی بر بدن را تنها راه نجات ابوالفضل از خارش های مکرر می داند .

ترس از عمل و بیهوشی ، خانواده او را به شدت نگران کرده است، پدر او به عمل جراحی رضایت نمی دهد و بیمارستان او را در همان روز مرخص می کند تا  ، رفتار خانواده وی نه تنها در سوختگی بلکه در مراحل درمان وی نیز تاثیرگذار باشد.

ابولفضل چهار ساله این روزها با اتمام داروهایش ، همچنان بدن خود را در معرض خطر می بینید، گریه های ابوالفضل ، هر شب خواب را از اعضای خانواده گرفته است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/


کد مطلب: 99105

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/99105/ترس-عمل-خواب-چشمان-ابوالفضل-4-ساله-گرفت

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/