چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
در جلسه شورای شهر سراوان مطرح شد
اسکان 12 هزار نفر در مسکن مهر سراوان/ روستائیان 17 روستا در حاشیه این شهرستان سکنی گزیدند
 
شهردار سراوان گفت: با توجه به اینکه روستاییان در حاشیه شهر سکونت دارند و فرهنگ روستا را به این منطقه آورده اند شهرستان سراوان به شهر و روستا معروف شده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون، جلسه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمين مجتبی بامری امام جمعه، مهران محمودی شهردار، شیرزاد بزرگزاده رئیس شورای شهر و جمعی از اعضا در مسجد جامع علی ابن ابيطالب (ع) شهرستان سراوان برگزار شد.
در این جلسه مهران محمودی شهردار شهرستان سراوان با بیان اینکه روستاییان با توجه به کار خود در حاشیه شهر سکونت یافته اند و باعث شده فرهنگ روستا به شهر منتقل شود، گفت: بیش از 17 روستا در طول روز در سراوان تولید زباله می کنند و سراوان به شهر و روستا معروف شده است.
وی با اشاره به اینکه 500 میلیون تومان حقوق پرسنل شهرداری سراوان در هر ماه است، افزود: با توجه به اینکه در این شهرستان کارخانه وجود ندارد، تنها منبع درآمد شهرداری عوارض ساخت و ساز و مغازه است.
شهردار سراوان با بیان اینکه طبق طرح جامع شهری اداره راه و شهر سازی باید کمربند ترانزیتی شهر را درست کند، تصریح کرد: در آینده نزدیک چندین خیابان در سراوان آسفالت خواهد شد.
وی با بیان اینکه در مسکن مهر سراوان، 12 هزار نفر سکونت دارند و کار تکمیل  زیر ساخت ها زمان بر خواهد بود، اظهار داشت: علما و روحانیون می توانند نقش مهمی در رفع سد معبر ایفا کنند و از تریبون های خود در این زمینه استفاده کنند.
حجت الاسلام و المسلمين مجتبی بامری در ادامه این جلسه با بیان اینکه محور کار مسلمانان قرآن است و باید دلسوز مردم باشیم، گفت: شورای شهر سراوان باید دغدغه رای مردم و آبادانی را داشته باشد.
وی دلسوزي، مشورت، توکل به خدا و وفای به عهد را راهی برای پیشبرد اهداف شورا دانست، تصریح کرد: با توجه به اینکه برای حفظ خاک  ایران اسلامی شهيدان زیادی را تقدیم کرده ايم بايد ملاحظات را کنار بگذاریم و آبادانی سرلوحه کار ما باشد.
امام جمعه سراوان با اشاره به اینکه شورای شهر در جهت فرهنگ سازی و حل مشکلات شهر باید پشتیبان شهردار باشد، اذعان داشت: سراوان شهرستان مرزی است و از لحاظ زیبایی مبلمان شهری باید نمادی برای کشور باشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: زیبا سازی در ورودی و خروجی شهر سراوان از لحاظ روانی دارای اهمیت است.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۱۷۸
مرجع : شستون


ارسال