چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان:
مواد مخدر از ابزار مهم جنگ نرم است/ کشف بیش از ۶ تن مواد مخدر در خاش طی 7 ماه
 
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان گفت: مواد مخدر از ابزار مهم جنگ نرم است و در حقیقت ترویج مواد مخدر پروژه نظام سلطه برای تباهی جوانان است.
به گزارش عصرهامون، 
به نقل از تفتان ما، هادی مرعشی در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش، اظهار کرد: تا زمانی که مردم دغدغه اعتیاد را احساس نکنند این معضل به دست دولت حل نمی شود و اعتیاد و مواد مخدر مشکلی نیست که دولت به تنهایی آن راحل کند، مردم باید در حل این معضل با دولت همکاری کنند دراین راستا ما باید سازمان های مردم نهاد را توسعه دهیم.
وی با بیان اینکه برخورد با عمده فروشان در دستور کار شورای هماهنگی و تامین شهرستان قرار بگیرد، تصریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی جهت آگاه سازی و فرهنگ سازی، برگزاری همایش های مواد مخدر با حضور علما و برخورد با خرده فروشان ازجمله راههای مبارزه و پیشگیری با مواد مخدر است.
* برای پیشگیری از معضل اعتیاد باید یک برنامه جامع و مدون داشته باشیم
مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: برای پیشگیری از این معضل باید یک برنامه جامع و مدون داشته باشیم با داشتن یک برنامه جامع  می توان از این عامل پیشگیری کرد.
محمدرضا سروانی  با بیان اینکه30 میلیارد اعتبار جهت ایجاد مشاغل خرد برای معتادان پاک شده اختصاص داده شد، افزود: اعتیاد را با پیشگیری باید مهار کرد این معضل نباید توسعه یابد، با فرهنگ سازی و آموزش تاحد قابل توجهی می توان از رشد و توسعه ان پیشگیری کنیم.
* اختلافات طایفه ای، قتل و گروگانگیری ریشه آن ها به مواد مخدر بر می گرد
فرماندار خاش نیز در ادامه این نشست گفت: اختلافات طایفه ای، قتل و گروگانگیری ریشه آن ها به مواد مخدر بر می گردد و اعتیاد یک مهم است و این عامل به صورت یک دغدغه شده است.
چاکرزهی بیان کرد: با مراکز غیر مجاز ترک اعتیاد باید به صورت جدی برخورد شود چرا که اگر این مراکز به عنوان نیاز در شهرستان شود باید به صورت قانونی آن را توسعه داد.
وی با اشاره به نقش بهزیستی در مهار این معضل، خاطر نشان کرد: بهزیستی بصورت قابل توجهی در کاهش آسیب‌های اجتماعی مثمر ثمر واقع شده و شایسته تقدیر است.
* اعتیاد پدیده ای مستقل اما وابسته به مسائل خانوادگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است
بخشدار مرکزی نیز گفت: اعتیاد پدیده ای مستقل اما وابسته به مسائل خانوادگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است و این پدیده شوم ابزار فشار دشمن بر ماست و جامعه ما را از درون دچار آسیب می کند.
مجتبی شجاعی راه مبارزه با مواد مخدر را خدمت رسانی به مردم و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه دانست و ادامه داد: در بحث مواد مخدر هدف تنها جوانان و افراد میانسال نیست بلکه خانواده ها، مراکز دانشگاهی و عرصه های اقتصادی نیز مورد نظر است.
* از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 6 تن و 520 کیلو گرم مواد مخدر در شهرستان خاش کشف شد
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش نیز در ادامه گفت: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 6 تن و 520 کیلو گرم مواد مخدر در شهرستان کشف شده است.
عیدمحمد قلندرزهی با بیان اینکه بیکاری، فقر و تنگدستی و حاشیه نشینی از جمله عواملی هستند که جوانان به اعتیاد روی می آورند، تصریح کرد: خانواده و دولت دو عامل مهم است که نقش اساسی در پیشگیری این معضل می توان موثر واقع شود.
وی خاطر نشان کرد: آگاه سازی، تشکیل کارگاههای آموزشی، بازدید مستمر از کمپ های ترک اعتیاد و همچنین جمع آوری خرده فروشان را از جمله مواردی هستند که در تامین سلامت جامعه موثر واقع می شوند.
انتهای پیام/3028
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۶۴
مرجع : تفتان ما


ارسال