چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
فرمانده سپاه شهرستان خاش:
حجاب حضرت رقیه (س) الگویی برای دختران جامعه اسلامی است/ حفظ عفاف و عفت پیام حضرت رقیه (س) در عاشورا بود
 
فرمانده سپاه شهرستان خاش گفت: حجاب حضرت رقیه (س) الگویی برای دختران جامعه اسلامی است و لذا باید همه بانوان به این مسئله مهم توجه ویژه داشته باشند.
 به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما ،سرهنگ پاسدار حسن فضلی در مراسم همایش سه ساله های حسینی که در کانون فرهنگی اجتماعی سپاه برگزار شد، با بیان اینکه عاشورا سراسر درس است، اظهار کرد: سالروز شهادت حضرت رقیه(س) نیز درسی برای آزاد مردان و زنان دنیا است که بدانند ایستادن چیست و پیام شهادت این سه ساله امام چه می تواند باشد.
وی ادامه داد: درسی که امروز باید از مقاومت آن حضرت در مقابل ظالمان در خرابه شام گرفت، این است که حجاب و عفاف تا آخرین لحظه زندگی جزئی جدا نشدنی از فرهنگ حسینی است و  حتی تا پای جان و امروز زنان و دختران ما باید از رقیه(س) الگو بپذیرند.
سرهنگ پاسدار فضلی بیان کرد: وقایع عاشورا و لحظات جان فرسا و جگرسوز صحرای کربلا و اهل بیت امام حسین (ع) واقعه دردناک و رنج های خانواده و فرزندان خردسال امام حسین (ع) از اسفناک ترین وقایع تاریخ است.
وی اذعان کرد: پس از واقعه کربلا حتی به دختر 3 ساله امام حسین(ع) رحم نکردند و رنج های فراوانی را متحمل این خانواده سراسر نور کردند.
فرمانده سپاه شهرستان خاش اظهار کرد: تمامی مردم و به ویژه مسئولین باید به عنوان پرچمداران دولت اسلامی در جهت اهداف و پیام عاشورا گام بردارند و اگر کسی کوچکترین تخطی در این راه کند باید بداند که در مقابل پرچم اسلام و خون های پاک ریخته شده در این راه ایستاده است.
این مراسم با حضور گسترده و بی نظیر بانوان به همراه فرزندان خردسال خود برگزار شد و در حاشیه این همایش نیز کودکان به اجرای سرود و نمایش پرداختند.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۶۵
مرجع : تفتان ما


ارسال