چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
شهردار خاش گفت: برای نخستین بار کشت "ترون" در کلیه بلوارها و فضاهای سبز شهری خاش آغاز شده است و این یکی از آرزوهای دیرینه مردم این شهر بوده که به زودی به پایان خواهد رسید.
به گزارش عصرهامون،  عبدالمجید تمندانی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: با ارائه راهکارها و برنامه های شورای اسلامی شهر و به همت واحد فضای سبز شهرداری خاش در راستای زیبایی و بهبود فضای سبز شهری کاشت گل و گیاه به ویژه ترون در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
وی بیان کرد: این طرح که آرزوی دیرینه شهروندان خاشی در زمینه زیباسازی شهری بوده برای اولین بار با هدف ارتقای کیفیت های فضای سبز شهری و در جهت ایجاد بسترهای فضای سبز و در نهایت زیبایی منظر شهری اجرا خواهد شد.
تمندانی با بیان اینکه تاکنون یکی از اولویت های کاری سال ۹۶ نهالکاری انبوه در شهر خاش بوده است،  افزود: با اجرای این طرح کشت ترون در کلیه بوستان ها و بستر فضای سبز معابر ادامه خواهد داشت.
وی بیان کرد: مهمترین الزام پس از کاشت این نهال را مراقبت های پس از کاشت شامل آبیاری منظم، کود دهی و مبارزه با آفات گیاهی است و شهروندان نیز باید در حفظ و نگهداری نهال ها همچون گذشته کوشا باشند.
شهردار خاش همچنین ازآموزش شهروندی در مدارس این شهرستان خبر داد و گفت: می توانیم این موضوع مهم را در جامعه نهادینه کنیم و کودکان را در جهت اهداف عالیه مدیریت شهری آماده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید دانش آموزان در دوران تحصیل بسیاری از مهارت های زندگی را فرا بگیرند تا در بزرگسالی بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.
تمندانی با بیان اینکه آموزش های شهروندی نیز باید از مدارس آغاز شود، افزود: اهمیت دادن به موضوع آموزش در محیط های آموزشی باعث رشد و تعالی جامعه می شود.
وی گفت: موضوع مهم  مدیریت شهری  هم باید در کنار دروس تحصیلی در مدارس مورد توجه قرار گیرد چون سلامت روح و جسم دانش آموزان بسیار مهم است و در تعلیم و تربیت آنها تاثیرگذار می باشد.
شهردار خاش اذعان کرد: شهرداری آمادگی دارد در اجرای هر طرحی که به ارتقاء سطح کیفی مدارس و فراگیری دانش آموزان منجر شود مشارکت جدی داشته باشد.
وی با بیان اینکه مشارکت آحاد جامعه در بحث مدیریت شهری ضروری است و اظهار کرد: در این زمینه نقش معلمان و دانش آموزان بسیار  ارزشمند است که در قدم اول دانش آموزان مفاهیم و شاخصه هایی همچون نگهداری از گیاهان، جداسازی پسماندها و صرفه جویی در مصرف انرژی را با مشارکت فعالانه یاد بگیرند و به خانواده های خود نیز انتقال بدهند.
انتهای پیام/3028

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۶۷
مرجع : تفتان ما


ارسال