پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
خطیب جمعه هیرمند:
پست های مدیریتی در کشور موروثی شده است/فرهنگ کار در سیستان باید احیا شود
 
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: امروز عده ای در داخل کشور به جای اعتماد به جوانان هنوز به وعده های پوچ کشورهای خارجی دل بسته اند.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته گفت: مومن حقیقی فردی است که آرامش را در ایمان به خدا حس کند و مال و اموال برای او ارزشی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه "عمار" در سن 90 سالگی جهاد به خدا را ترک نکرد و همواره در جنگ ها حضور داشت افزود: آنچه که امروز مسلمانان باید از عمار بیاموزند درس روشنگری است.

حجت الاسلام گزمه ادامه داد: در هر برهه ای از زمان همانند فتنه 88 ممکن است افرادی از داخل به ولایت حمله کنند، این وظیفه ما است که بالگو گرفتن از "عمار" خود را برای محافظت از ولایت سپر قرار دهیم.

وی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده اظهار کرد: در دفاع مقدس رزمندگان نوجوان بسیاری حضور داشت که شهید حسین فهمیده ، همانند شهید حججی شاخص قرار گرفت تا رشادت رزمندگان دفاع مقدس برای جهانیان آشکار شود.

خطیب جمعه هیرمند شهید حسین فهمیده را بهترین الگو برای نوجوانان امروزی دانست و گفت: روز سیزدهم آبان روز ملی مرگ بر آمریکا نوجوانان و جوانان کشور پاسخ دندان شکنی به یاوه گویی های اخیر آمریکا خواهند داد.

حجت الاسلام گزمه بیان داشت: در میان اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، کشور ذلیل و بیچاره ای همانند اسرائیل نیز ، ایران را تهدید نظامی کرده است، اما اسرائیل باید بداند که ایران اکنون بیخ گوش آنها قرار دارد، آنها از گروه های کوچک حزب الله بارها شکست خورده اند اما اکنون دست را از پا درازتر کرده و ایران را تهدید می کنند.

وی یاوه گویی جدید اسرائیل را دلگرمی سیاستمداران این کشور برای نوکرانش دانست و افزود: اسرائیل باید بداند که آروزی همه ی رزمندگان انقلابی ایران است که مستقیم با خوده شیطان مبارزه کنند، و اگر آن روز فرا برسد ، همه ی اسرائیل را شخم خواهیم زد.

حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: متاسفانه امروز عده ای در داخل کشور به جای اعتماد به جوانان کشور هنوز به وعده های پوچ کشورهای خارجی دل بسته اند.

وی با بیان این که پست های مدیریتی موروثی نیست و باید به جوانان واگذار شود ادامه داد: اگر سکان اقتصادی کشور را به جوانان واگذار کنیم ، قطعا از این مشکلات سربلند بیرون خواهیم آمد، برخی از پست های مدیریتی امروز به دلیل کهولت سن کم کارتر از گذشته شده اند.

حجت الاسلام گزمه بیان داشت: در سیستان بیش از 17 سال خشکسالی حکم فرما شده است، طرح 46 هزار هکتار که می تواند تحولی در کشاورزی سیستان ایجاد کند چه زمانی به نتیجه خواهد رسید.

خطیب جمعه هیرمند گفت: باید همه ی عوامل این طرح به صورت جهادی به میدان آیند تا این طرح هرچه سریع تر در سیستان آماده اجرا شود، 6 هزار هکتار از این طرح در شهرستان هامون قرار بود 6 ماهه افتتاح شود اما اکنون پس از گذشت 3 سال هنوز خبری از آن نیست.

وی تنها راه برون رفت از مشکلات سیستان را احیای فرهنگ کار دانست و افزود: در منطقه سیستان باید کشاورزی نوین جای کشاورزی سنتی را بگیرد.

حجت الاسام گزمه با بیان اینکه عده ای در سیستان بجای دلگرمی به مردم آنها را نا امید می کنند ادامه داد: در هر یک از طرح های اقتصادی امکان شکست وجود دارد، لذا بجای نا امیدی و دست کشیدن از آن طرح باید مشکلات و عوامل شکست را مورد بررسی قرار داد تا به موفقیت دست یافت.

انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۸۲


ارسال