سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 11کشور مطرح کرد
پرداخت 93درصد بهای گندم خریداری شده از کشاورزان در سیستان و بلوچستان/ خرید 78هزار تن گندم از کشاورزان استان
 
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 11کشور گفت: از زمان فصل برداشت گندم تاکنون بالغ بر 93درصد از بهای گندم مازاد بر مصرف خریداری شده از کشاورزان سیستان و بلوچستان به حساب بانکی آنها واریز شده است.
محمود یوسفی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: برای پرداخت بهای گندم هیچ نگرانی وجود ندارد و تمام تلاش وزارتخانه جهاد کشاورزی بر تسویه حساب هرچه زودتر مطالبات کشاورزان می باشد.
وی ادامه داد: در آخرین سخنانی که از زبان  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در رسانه ملی پخش شد، وی وعده پرداخت یک ماه برای تسویه حساب کامل بهای گندم خریداری شده از کشاورزان را داده اند که از این میزان، حدود 20روز باقی مانده است.
وی با بیان اینکه گندم از قرار کیلویی هزار و 300تومان از کشاورزان خریداری شده است، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان اولین استان کشور است که برداشت گندم را شروع می کند و براین اساس میزان پرداخت بهای گندم در استان نسبت به دیگر نقاط کشور بیشتر می باشد.
وی تاکید کرد: فصل برداشت گندم از اراضی کشاورزی از نیمه دوم اسفند ماه هر سال از پیشین و سرباز در سیستان و بلوچستان آغاز می شود و در نیمه دوم مهرماه در منطقه سیستان و شهرستان خاش به اتمام می رسد.
یوسفی ادامه داد: امسال بیش از 78هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان خریداری شده که رشد حدود 10درصدی را نسبت به مدت مشابه گذشته نشان می دهد.
 وی در خصوص خبر معاون وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر اعطای بذر و کود به کشاورزان به جای پرداخت مابقی پول باقیمانده، اظهار کرد: تاکنون هیچ بخشنامه ای در این زمینه به دست ما نرسیده است.
 
انتهای پیام//پ
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۹۳


ارسال