پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
385هکتار اراضي دولتي جنوب استان رفع تصرف شد
 
مدیر املاك و حقوقي اداره كل راه و شهرسازي ایرانشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون358هکتار از اراضی دولتی شهرهای جنوب استان رفع تصرف شده است.
به گزارش عصرهامون، در سنوات اخیر با توجه به خشکسالی ها، حاشیه نشینی در کنار شهرهای بزرگ رنگ و بویی جدی به خود گرفته است و روستانشینان برای رهایی از مشکلات، سعی می کنند به شهرها مهاجرت کنند و با توجه به اینکه اکثر آنها درآمد خاصی ندارند، در حاشیه شهرها سکونتگاه هایی غیرمجاز برای خود می سازند که از نظر قانون این کار جرم محسوب می شود.
این تصرفات با برنامه ریزی های گسترده دستگاه های دولتی و با هماهنگی قوه قضائیه و همکاری دستگاه های اطلاعاتی و انتظامی رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده می شود.
در این خصوص از ابتدای امسال قریب به 400هکتار از اراضی دولتی جنوب سیستان و بلوچستان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان رفع تصرف شده است.
مدیر املاك و حقوقي اداره كل راه و شهرسازي ایرانشهر در این خصوص گفت: از ابتدای امسال تاکنون358هکتار از اراضی دولتی به ارزش شش هزار میلیارد ریال شهرهای جنوب استان رفع تصرف شده است.
عبدالباسط بلوچي در گفت و گو با عصرهامون افزود: با توجه به حساسيت و تكاليف قانوني برای  حفظ و حراست از اراضي دولتي متعلق به بيت المال از ابتداي امسال تاكنون يگان حفاظت از اراضي اداره كل با هماهنگي مقامات قضايي و همکاری ضابطین دادگستری در موارد متعددي تصرفات غيرمجاز احداث شده در اراضي دولتي محدوده و حريم شهرهاي جنوب استان به ويژه چابهار را با استفاده از ماشین آلات تخريب کردند که در نتيجه اين اقدامات اراضي دولتي با مساحت 385هكتار  و  ارزش تقريبي بيش از شش هزار ميليارد ريال رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
وی خاطر نشان کرد:تصرف بي رويه اراضي دولتي حاشيه شهرها موجب ايجاد سكونت گاه هاي غير رسمي می شود كه اين موضوع خود  تبعات منفي امنيتي، اقثصادي، اجتماعي، فرهنگي، معيشتي وغیره را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه حفظ و حراست از اراضی دولتی و عمومی جزو وظايف ذاتي و سازماني ادارات كل راه و شهرسازي است، ضمن  تاكيد بر تامين مسكن مناسب و ساماندهي متصرفان واجد الشرايط  فاقد مسكن، به متصرفان سود جو هشدار داد: هيچ تخلفي در زمينه تعدي به اراضي دولتي و ملي متعلق به عموم، از چشم مراجع قضايي و دستگاه هاي متولي اراضي دور نخواهد ماند و به فوريت با سودجويان و متصرفان غيرقانوني برخورد خواهد شد.
 
انتهای پیام//پ
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۰۰


ارسال