چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
گزارشی از اقدامات سپاه سیستان و بلوچستان در راستای محرومیت زدایی؛
عزمِ جزمِ سپاه در مناطق محروم جنوب شرق کشور/ اجرای ۷۰ پروژه در شهرستان خاش + تصاویر
 
سیستان و بلوچستان و روستاهای اطراف آن سالهاست که با محرومیت و فقر دست و پنجه نرم می کنند اما نهاد مردمی و انقلابی سپاه در اقدامی جهادی، برنامه ها و پروژه های بسیاری را برای حذف چهره فقر و محرومیت در دستور کار و در راس و راهبرد برنامه ها و اقدامات قرار داده و عزم خود را برای محرومیت زدایی در این استان جزم کرده است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، یکی از مهمترین اقدامات و اولویت های سپاه محرومیت زدایی است که در این خصوص پروژه ها و اقدامات زیادی در گوشه و کنار کشور به ویژه مناطق محروم، دورافتاده، نقاط مرزی اجرا می شود که در این میان استان پهناور و کمتر توسعه یافته سیستان و بلوچستان از این مسئله استثناء نیست و این اقدامات در این استان نیز در حال انجام است.
در واقع رفع چهره محرومیت و فقر از روستاها و نشاندن لبخند رضایت بر لبان مردمان این مناطق مهمترین مزایای اجرای این پروژه ها است و شهرستان خاش در سالهای گذشته شاهد فعالیت های بسیاری در این خصوص بوده که با سعی و تلاش های زیاد، پروژه های متعددی در روستاهای این شهرستان اجرا شده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی همیشه بر مسئله محرومیت زدایی توسط نهاد های انقلابی تاکید کردند و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش، سپاه قدس و تیب 110 سلمان استان  که در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی حضور درخشانی در عرصه‌های مختلف داشته است، در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نامگذاری شده است مسئله محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در دستور کار خود قرار داده است.
سپاه در جهت محرومیت‌زدایی مناطق محروم و کم‌برخوردار شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان عزمِ جزم کرده و خدمات بی‌منت این نهاد مردمی و انقلابی به داخل همه روستاهای منطقه رفته و امید و شادی دوباره‌ای به روستانشینان داده و روستاها جان تازه‌ای به خود گرفته‌اند.
 
 
 
علی ای حال در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان و از جمله شهرستان خاش که عمق محرومیت بیداد می کند و بخش بزرگی از جامعه از دریافت خدمات محروم مانده اند، ورود سپاه سبب تحول و ایجاد شور و نشاط اجتماعی شده است.
 
* افتتاح 70 پروژه با اعتبار بالغ بر12 میلیارد ریال توسط سپاه در خاش
فرمانده تیپ تکاور ۱۱۰ سلمان فارسی سیستان و بلوچستان در حاشیه افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما اظهار کرد: برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی سپاه در شهرستان خاش اعتباری بالای 12 میلیارد ریال هزینه شده است.
سردار قربان محمد اشعری بیان کرد: این پروژه ها در حوزه های اشتغالزایی، ساخت 50 منزل محرومین، آموزشی و فرهنگی و غیره در روستاهای مختلف از جمله نوشی آباد، ناصر آباد، نصرت آباد و شهر خاش اجرا شده اند.
 
وی با بیان اینکه ورود پیدا کردن سپاه در حوزه های مختلف امید و نشاط را به جامعه تزریق کرده است، افزود: بسیاری از مردم منطقه نیازمند دریافت خدمات و حمایت های مسئولان هستند و خداوند را شاکریم که کارهای بزرگی در منطقه انجام شده ولی با توجه به عمق محرومیت ها نیاز به کار و خدمت بیشتری احساس می شود.
 
* سپاه همواره برای خدمت رسانی به محرومان آماده است
 
وی تصریح کرد: سپاه در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری برای خدمت به محرومان و اقشار آسیب پذیر و نیازمند با اخلاص و تمام توان و قوت آماده است.
سردار اشعری با بیان اینکه خدمات رسانی به محرومان همچنان یکی از راهبردهای اساسی سپاه پاسداران است، خاطرنشان کرد: دستور صریح مقام معظم رهبری خدمت کردن به مردم نیازمند است و نباید فراموش کنیم که در جامعه افرادی نیازمند و در انتظار دریافت خدمات وجود دارند.
 
 
فرمانده قرارگاه شهید میرحسینی تیپ 110 سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بسیاری از روستاها که مردم منطقه از دسترسی به مسجد، مدرسه، راه و مسکن مناسب و خدمات دیگر محروم بوده اند، سپاه توانسته خدمات گسترده ای به مردم ارائه دهند.
 
* سپاه همانند دژی مستحکم در برابر استکبار جهانی ایستادگی کرده است
وی با بیان اینکه سپاه همانند دژی مستحکم در برابر استکبار جهانی ایستادگی کرده است، افزود: سپاه جهت حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب و نظام با تمام قدرت در میدان حضور دارد و تسلط کامل بر مرزها و امنیت خصوصاً جنوب شرق کشور دارد که این مایه افتخار است.
 
سردار اشعری  با بیان اینکه هدف از تشکیل سپاه حفظ و حراست و محرومیت زدایی در جامعه است، اذعان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل تشکیل شد و این نهاد مردمی و انقلابی نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در حرکت های انقلاب، از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون داشته است.
وی اظهار کرد: کارهای بزرگی از طرف بسیج و سپاه در مبحث اشتغالزایی، ساخت گلخانه، اجرای طرح های پرورش مرغ بومی، بلدرچین و فروشگاه موادغذایی، ساخت و تجهیز مدارس، اهدای 2 هزار بسته فرهنگی و آموزشی در کنار ساخت خانه محرومان و حمایت از نخبگان علمی و خانواده های زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان خاش انجام شده است.
 
* با اقدامات سپاه مشکل مسکن افراد کم برخوردار جامعه و مستضعف مرتفع شود
فرمانده سپاه شهرستان خاش نیز در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بیان اینکه با اقدامات سپاه مشکل مسکن افراد کم برخوردار جامعه و مستضعف مرتفع شود، اظهار کرد: با این اقدام آمار مددجویان کمیته امداد فاقد مسکن شهرستان خاش به حدود سه درصد کاهش می یابد که امیدواریم با پیگیری ها و اقدامات اجرایی مناسب همه مددجویان این شهرستان صاحب مسکن شوند.
سرهنگ پاسدار حسن فضلی گفت: این منازل برای افراد مستضعف و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) احداث خواهد شد و سپاه و کمیته امداد امام (ره) دو نهاد مردمی و برخواسته از متن مردم هستند
.
 
* سپاه در خصوص محرومیت زدایی اقدامات زیادی را در دستور کار دارد
 وی تصریح کرد: سپاه در خصوص محرومیت زدایی اقدامات زیادی را در دستور کار دارد و سال گذشته اقدامات مشترکی در راستای محرومیت زدایی با احداث حمام و سرویس های بهداشتی برای محرومان انجام شد که این روند امسال نیز ادامه پیدا می کند.
سرهنگ پاسدار فضلی با بیان اینکه خدمت مردم در راس برنامه ها و اولویت سپاه قرار دارند، خاطرنشان کرد: برای خدمت رسانی به مردم و رضایت آنها با تمام نیرو و توان در حرکت هستیم.  
 
 
وی اذعان کرد: به زودی نیز کار ساخت چند خانه محرومین در ناصر آباد و یک مدرسه سه کلاسه در روستای کلکوه بخش مرکزی خاش به همت قرارگاه محرومیت زدایی سپاه شروع می شود.
سرهنگ پاسدار فضلی با بیان اینکه فعالیت بسیجیان در طرح های محرومیت زدایی بدون چشم داشت و از سر اخلاص است، اظهار کرد: شهرستان خاش روستاهای محروم زیادی دارد و  سپاه در اجرای طرح های محرومیت زدایی پیشتاز است و طرح های خوبی در سطح شهرستان خاش و استان اجرا می شود.
 
 
* سپاه همیشه کنار مردم است
علی ای حال در سال های اخیر طرح های بسیاری در راستای محرومیت زدایی و خدمات رسانی به اقشار مستضعف جامعه در سطح نقاط محروم و روستاها افزایش یافته و سپاه پاسداران به صورت خودجوش و پررنگ در روستاها حضور یافته و چهره محرومیت را از این مناطق رفع کرده است.
روستاییان همچنان چشم‌ انتظار تداوم این اقدامات و فعالیت ها تا رفع کامل مشکلات روستاها و رسیدن به نقطه مطلوب هستند و سپاه پاسداران نیز در این راه مصمم و در کنار مردم است.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۰۱
مرجع : تفتان ما


ارسال