چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
طرح ملی پیشگیری ازتنبلی چشم
طرح ملی پیشگیری ازتنبلی چشم در هیرمند اجرا می شود
 
سرپرست اداره بهزیستی شهرستان هیرمند از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم بین کودکان سه تا 6 سال خبر داد.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ همزمان با سراسرکشورطرح ملی پیشگیری ازتنبلی چشم بین کودکان سه تا 6  سال  باهمکاری فرمانداری، شبکه بهداشت و اداره بهزیستی درشهرستان هیرمند اجرامیگردد.

محمد منصورنیا سرپرست اداره بهزیستی شهرستان هیرمند دراین خصوص اظهارداشت: این طرح درتمامی مهدهای کودک سطح شهرستان اجرا میگردد و از والدین درخواست می شود تا به منظور پیشگیری از انحراف چشم و پیشگیری از نابینایی وکم بینایی در بزرگسالی ازهم اکنون بفکر فرزندان خود  باشند.

وی افزود: تنبلی چشم اغلب، فقط یک چشم را درگیر می‌کند، اما در برخی مواقع ممکن است در هر دو چشم نیز اتفاق بیفتد و باعث ایجاد دید ناکافی در چشم راست و چپ شود.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: مسیر بینایی از تولد تا 9 سالگی تکامل می یابد و در دوران شیرخوارگی سرعت این تکامل افزایش پیدا می کند و نیز سرعتی که تنبلی چشم پیشرفت می کند به سن کودک بستگی دارد زیرا کودکان کوچکتر سریعتر به سمت کاهش بینایی پیش می روند البته برگشت و بهبودی آمبلیوپی هم در افراد کوچکتر سریعتر و بهتر است.

منصورنیا خاطرنشان کرد: پیشگیری همواره می تواند بهتر از درمان باشد لذا می توان با خدمات رایگان اداره بهزیستی شهرستان هیرمند که در مهد کودک ها ارئه می شود تا حد امکان از گستردگی این بیماری جلوگیری کرد.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۷۱


ارسال