پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت:با تدابیر اندیشیده شده و تلاش مستمر مرزبانی استان، مشکل زائران پشت مرز مانده اربعین حسینی حل شده و تا آخر شب گذشته همه وارد خاک ایران شده اند.
رضا بختیاری در گفت و گو با عصرهامون  افزود: درحال حاضر ۵ تا 6هزار نفر در داخل پایانه مرزی میرجاوه مستقر هستند و این درحالی است که در این پایانه تنها ظرفیت اسکان 500تا حداکثر هزار نفر را داریم.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر با نصب چادرهای امدادی در محل این پایانه به کمک ستاد مردمی اربعین حسینی آمده است اما با توجه به حجم زائران، در صورت تکمیل کاروان ها، تعیین سالار و تهیه اتوبوس برای جابجایی آنها، افراد به زاهدان انتقال داده می شوند.

وی خاطر نشان کرد: براساس اطلاعات بدست آمده طی امروز بین 100تا150اتوبوس زائر پاکستانی از مرز میرجاوه وارد خاک ایران خواهند شد و با توجه به تعداد افرادی که با این اتوبوس ها می آیند، مشکلات تامین آب آشامیدنی، غذا، نان و غیره را خواهیم داشت.

بختیاری گفت: در زاهدان برخی مساجد و محل های دیگری برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی پاکستانی در نظر گرفته شده است و برخی ادارات غیر مرتبط به مثل اداره زندانها، برخی از فضاهای خود را در زاهدان برای رفع مشکل اسکان زائران پاکستانی در اختیار ما قرار داده اند که جای تقدیر دارد.

وی در خصوص ادارات مرتبط با کار تکریم زائران پاکستانی اظهار کرد: متاسفانه ما هیچ گونه کار دارای ساختار سازمان مندی از آنها تاکنون ندیده ایم.
وی در پایان در مورد آخرین وضعیت زائران در پشت مرز مانده پاکستانی نیز تاکید کرد: خوشبختانه زائران دیگر با مشکلی مواجه نیستند و کسی در پشت مرزها نمانده است.
 
انتهای پیام//پ
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۲۴


ارسال