جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۸
گزارشی از گلایه مندی مهرنشینان سراوان؛
زباله گرد ها بلای جان سطل های مکانیزه زباله در سراوان/ طلای کثیف نفس شهروندان را تنگ کرد
 
زباله گردی یکی از پدیده های نوظهور در شهر های جنوب شرق کشور به حساب می آید که با رها سازی زباله ها در سطح معابر مشکلات متعددی را برای شهروندان به وجود آورده اند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون؛ فقر، تنگدستی، اعتیاد و بیکاری در جنوب شرق کشور منجر به وجود آمدن پدیده نوظهور زباله گردی در شهرستان های شرقی ترین نقاط کشور به ویژه استان پهناوری چون سیستان و بلوچستان شده است.
زباله گردها با رها سازی پسماندها و ضایعات مواد غذایی و بهداشتی در معابر و کوچه پس کوچه های شهر و روستا ها، صبر مردم را لبریز کرده اند و مشقت جمع آوری زباله ها را برای پاکبانان خدمات شهری دو چندان کرده اند.
 
 
 

رهاسازی زباله ها در سطح معابر توسط زباله گردها
ساعات پایانی شب و لحظات ابتدایی صبح اوج فعالیت زباله گردها در سراوان می باشد، اما این افراد در ساعات مختلف شبانه روز نیز مشاهده می شوند که در حال وارسی سطل های زباله ها در سطح معابر هستند.
علاوه بر اینکه رها سازی زباله ها در اطراف سطل های زباله و یا در سطح معابر توسط زباله گرد ها و معتادین کارتن خواب منجر به وجود آمدن چهره ای زشت می شود، در به وجود آمدن حشرات موذی، بوی تعفن و شیوع انواع بیماری ها می شود.
 
از سوی دیگر کمبود سطل های زباله در معابر شهری به وضوح مشاهده می شود و در برخی از خیابان ها تا شعاع چند کیلومتر هم نمی تواند سطل زباله پیدا کرد و مردم مجبور رها ساختن زباله ها در جوی آب و یا سطح خیابان می شوند و یا برخی دیگر نیز زباله را در کیف خود نگهداری کرده تا به نزدیک ترین سطل زباله بیاندازند.
 
همچنین در معابر پر رفت و آمد در شهرستان نیز کمبود سطل های زباله به خوبی مشاهده می شود و یا در قسمت هایی از شهر نیز همچنان سطل های زباله مستهلک وجود دارد که هر روز شاهد رهاسازی زباله ها توسط شهروندان در اطراف سطل ها هستیم.
 
 
 


لبریز شدن صبر مهر نشینان سراوان از کمبود سطل زباله
این روز ها معتادین کارتن خواب و زباله گردها صبر مهر نشینان شهرستان سراوان و لبریز کرده اند و خواستار اندیشیدن چاره اساسی برای رفع این معضل شدند.
یکی از شهروندان ساکن مسکن مهر سجاد در گفت و گو با شستون اظهار داشت: در این قسمت فقط یک سطل زباله مکانیزه وجود دارد که به طور مستمر توسط شهرداری جمع آوری نمی شوند.
 
وی افزود: با توجه به ساکن بودن جمعیت زیادی از شهروندان در این منطقه، افزایش باکس های زباله به شدت نیاز می شود که این موضوع را طی یک نامه به شهردار اطلاع داده اند.
این شهروند سراوانی با توجه به کمبود سطل زباله در مسکن مهر سجاد، خاطر نشان کرد:  سطل زباله به سرعت از ضایعات و پسماندهای غذایی و غیره پر می شود که مردم مجبور به انباشت زباله در اطراف باکس می شوند که بوی نامطبوعی را ایجاد می کند که تردد در این مکان دشوار شده است.
 
 
 
 
 
 گفتنی است خبرنگار شستون جهت پیگیری این موضوع با مهران محمودی سرپرست شهرداری سراوان تماس گرفت که وی پاسخگوی تلفن خود نبود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۵۲
مرجع : شستون


ارسال