چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۸
گزارشی از مظلومیت روستاییان سیستان و بلوچستان در عصر ارتباطات؛
محرومیت 90 درصد روستانشینان پره کنت از داشتن تلفن/ پرداخت آبونمان بدون ارائه‌ی خدمات از سوی مخابرات
 
بیش از ۹۰ درصد مردم روستای پره کنت به دلیل به سرقت رفتن کابل های تلفن ثابت در این روستا، از داشتن تلفن ثابت محروم هستند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، روستای پره کنت که در یک کیلومتری‌ شهرستان سراوان واقع شده است، به دلیل به سرقت رفتن کابل های تلفن ثابت از داشتن تلفن محروم هستند.
 
موحدی زاده دهیار روستای پره کنت در گفت و گو با شستون با بیان اینکه اهالی روستا از داشتن تلفن ثابت محروم هستند، اظهار داشت: سیم‌ های تلفن توسط سارقین به سرقت رفته است که بارها اهالی روستا فرد خاطی را به مقامات قضایی تحویل داده اند اما باز هم شاهد به سرقت رفتن کابل های تلفن هستند.
وی افزود: با توجه به سرقت رفتن کابل ها، نیاز هست که مخابرات کابل ها را داخل زمین حفر کند.
دهیار روستای پره کنت خاطر نشان کرد: دهیاری بارها پرداخت هزینه حفاری در روستا توسط دهیاری و خود مردم را مکتوب به مخابرات اعلام کرده است، تا مخابرات سیم کشی را انجام داده و مردم از داشتن تلفن ثابت بهره مند شوند.
 
بی بهره بودن بیش از 90 درصد مردم روستای پره کنت از تلفن ثابت
موحدی زاده با اشاره به اینکه مخابرات پاسخگو نیست، داشتن تلفن ثابت و اینترنت را با توجه به پیشرفت های روز افزون ضرروی عنوان کرد.
وی با بیان بی بهره بودن بیش از ۹۰ درصد مردم روستا از نعمت شبکه تلفن ثابت، اظهار داشت: بسیاری از دفاتر خدمات ارتباطی که در گذشته در پره کنت دایر بوده اند، به دلیل عدم تلفن ثابت و اینترنت جمع آوری شدند.
دهیار روستای پره کنت با اشاره به فاصله یک کیلومتری روستا با شهرستان  سراوان، خاطرنشان کرد: علی رغم پرداخت آبونمان توسط اهالی روستا، اما تا کنون هیچ اقدامی از سوی مسئولین ذی ربط جهت رفع این معضل انجام نشده است.
موحدی زاده در پایان تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده مقرر شد در اردیبهشت ماه کابل پی سی ام در این منطقه نصب شود، اما با گذشت چندین ماه همچنان این معضل به قوت خود باقی است.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۷۱
مرجع : شستون


ارسال