پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
به همت یک پیشکسوت ورزشی؛
تاریخ فوتبال سیستان بازگو می شود/چاپ 1000 جلد کتاب با هزینه شخصی
 
دادخدا غفاری رئیس هیئت فوتبال شهرستان نیمروز و کارمند شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اخیرا با نوشتن کتاب گذری بر فوتبال سیستان اقدام بزرگ و قابل تحسینی را به نمایش گذاشته است.
به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ سیستانیان همواره در طول تاریخ نشان داده اند که هر یک از فعالیت های اعم از ورزشی و یا عمرانی را می توانند به نحو شایسته ای رو به جلو ببرند، سیستان را از گذشته تا کنون خطه دلیران می نامند همانطور که اکثر شخصیت های شاهنامه فردوسی از این منطقه سرچشمه گرفته است.
گرچه در سال های اخیر محرومیت همانند بیماری واگیرداری به کل مناطق سیستان نفوذکرده است اما هستند کسانی که دلسوزانه در تلاشند ،تاریخ سیستان را به ثبت برسانند تا آیندگان آن را مورد مطالعه قرار دهند.
دادخدا غفاری رئیس هیئت فوتبال شهرستان نیمروز و کارمند شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اخیرا با نوشتن کتاب گذری بر فوتبال سیستان اقدام بزرگ و قابل تحسینی را به نمایش گذاشته است.
وی هدف از نوشتن این کتاب را ثبت و ماندگاری ورزش سیستان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه در سیستان هیچگونه مستند ورزشی وجود نداشته است، لزوم دانسته شد تا یک نفر در این مسیر قدم بردارد.
غفاری ورزش سیستان را فراموش شده دانست و تصریح کرد: در کنار فراموشی ورزش بسیاری از شخصیت های مهم ورزشی سیستان نیز به فراموشی سپرده شده اند.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان نیمروز همچنین عنوان کرد: عدم مدیریت صحیح در سیستان را می توان یکی از دلایل عملکرد ضعیف ورزش در این منطقه دانست، به طور کل فردی در پست مدیریتی قرار می گیرد که تجربه ورزشی نداشته و تنها به مدیریت آن مجموعه فکر می کند.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از پیشکسوتان ورزشی در منطقه سیستان، بیماری وجود آنها را فرا گرفته است، و هیچ یک از مسئولین حتی از وجود آنها با خبر نیستند.
غفاری گفت: در کنار یکی از سالن های معروف زابل ، منزل یکی از بهترین فوتبالیست های سیستان قرار دارد که هیچ یک از فوتبالیست های نسل جدید و یا مسئولین از وجود او آگاه نیستند، همین عدم توجه به ورزشکاران باعث می شوند تا ورزشکار نا امید به آینده بنگرد.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان نیمروز بیان داشت: در  کتاب گذری بر فوتبال سیستان که از 1330 تحولات ورزشی در سیستان را بازگو می کند، به اهمیت پیشکسوتان ورزشی نیز تاکید شده است.
غفاری بیان داشت: در کل شهرستان های سیستان تنها زهک در خصوص کیفیت امکانات ورزشی از دیگر شهرستان ها پیشتاز است، به طور کل دیگر شهرستان های سیستان امکانات ورزشی آنچنانی ندارند دلیل آن نیز عدم همکاری جوانان و ادارات ورزش و جوانان آن شهرستان است.
 
 
 

 
 
وی همچنین گفت: با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیمروز و همچنین آموزش و پروش این شهرستان، کلاس استعداد یابی راه اندازی شده است تا نوجوانان و جوانان با استعداد را با فوتبال آشنا سازیم.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان نیمروز با گلایه از عدم نظارت آموزش و پرورش در ساعت های ورزشی مدارس اظهار کرد: آموزش و پرورش یکی از سازمان هایی است که در آن استعداد های نابی از هر قشر جامعه وجود دارند، لذا این سازمان مهم نباید در بحث استعداد یابی کوتاهی کند.
غفاری عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که می تواند جوانان را به سلامت و تندرستی سوق دهد، نظارت کامل آموزش و پرورش و همچنین اداره ورزش و جوانان است که باید بر روی ورزشکاران هزینه کند تا آنان بتوانند مسیر پیش روی خود را هموار ببینند.
وی همچنین گفت: کتاب گذری بر فوتبال سیستان با هزینه کاملا شخصی به تعداد 1000 جلد به چاپ رسیده است و در لوازم ورزشی های شهرستان زابل قابل خرید می باشد.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان نیمروز با بیان اینکه هیچگونه همکاری در نگارش این کتاب با نویسنده نشده است عنوان کرد: درآینده نزدیک این کتاب به چاپ دوم خود با موضوعات مختلف فوتبالی و شناسایی پیشکوتان بیشتر منطقه سیستان خواهد رسید.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۷۶


ارسال