چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
دستگیری قاتلین 5 کشاورز هیرمندی در خارج از استان؛
پرونده قتل کشاورزان هیرمندی بسته شد/ اختلافات شخصی عامل کشتار دسته جمعی در مزرعه
 
قاتلین گرچه به گوشه ای دیگر به جز سیستان گریخته بودند اما عدم آگاهی آنان از درایت نیروی انتظامی باعث شد تا خیلی زود دستگیر شوند و به پای میز محاکمه برسند.

به گزارش عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند؛ مهرماه سال جاری، شهرستان هیرمند، روستای دهنو ، پنج کشاورز سیستانی همانند هر شب به مزرعه می روند تا محصولات کشت شده خود را آبیاری کنند.

هر پنج کشاورز دوست بودند و برای همکاری همدیگر به محل حادثه می روند، شب به نیمه می رسد و سکوت کل منطقه را فرا می گیرد، افراد ناشناسی وارد ماجرا می شوند.

تعداد سه نفر فرد ناشناس، مرتضی یکی از پنج کشاورز را به گوشه ای فرا می خوانند و چند دقیقه بعد صدای مهیبی در کل مزارع اطراف می پیچد، سه فرد ناشناس به ضرب سلاح کمری اولین نفر را به قتل می رسانند.

برای اینکه به این ماجرا خاتمه دهند تا شناسایی نشوند تعداد چهار نفر دیگر را نیز به گلوله می بندند تا آنان نیز که شاهد این ماجرا بودند از بین بروند تا هیچگونه مدرکی از خود به جای نگذاشته باشند.

قاتلین گرچه به گوشه ای دیگر به جز سیستان گریخته بودند اما عدم آگاهی آنان از درایت نیروی انتظامی باعث شد تا خیلی زود دستگیر شوند و به پای میز محاکمه برسند.

محمد علی پیری فرماندارهیرمند در این خصوص گفت: پس از قتل پنج شهروند هیرمندی، اقدامات جدی برای شناسایی قاتلان انجام شد تا این که پس از دریافت سرنخ هایی، قاتلان که از منطقه متواری شده بودند در خارج از استان دستگیر شدند.

 

 

 

پیری افزود با حضور قاتلان، صحنه جرم بازسازی شد و متهمین در بازجویی اولیه، انگیزه خود را اختلافات شخصی بیان کردند.

وی افزود: هدف اصلی قاتلان بنا به اعترافاتشان، به قتل رساندن مرتضی میر  یکی از قربانیان بوده است که چهار نفر دیگر از همراهان او را نیز در این صحنه به قتل رسانده اند.

فرماندار هیرمند گفت: برادر مرتضی میر به نام محمود میر چند سال پیش به دست وابستگان همین متهمان به قتل رسیده است. 

گفته می شود متهمان اظهار داشته اند که برای جلوگیری از انتقام جویی احتمالی مرتضی میر اقدام به قتل وی کرده اند.

با این حال امنیت در شهرستان مرزی هیرمند همواره زبان زد خاص و عام بوده است، این شهرستان با درایت نیروی انتظامی و همچنین همکاری بزرگان و ریش سفیدان منطقه هیچ گاه شاهد این چنین حوادث دلخراشی نبوده است.

 

انتهای پیام

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۹۱


ارسال