دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
بلاتکلیف ماندن پروژه گازرسانی به جنوب شرق کشور؛
پروژه گازرسانی شهر خاش روی میز شورای شهر
 
انتظار درازمدت شهروندان خاش در سیستان و بلوچستان برای استفاده از خدمات دولت در مبحث گازرسانی و بلاتکلیف ماندن پروژه گازرسانی به جنوب شرق کشور سبب شد که پرونده پروژه گازرسانی به شهر خاش در میز شورا باز شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، تاکنون افزون بر 80 کیلومتر شبکه گازرسانی در شهر خاش انجام شده و قرار است در سالجاری و سال های آینده افزون بر 250 کیلومتر شبکه گازرسانی به منازل مردم خاش تحویل شود.

روند اجرای پروژه گازرسانی به شهر خاش از جمله در مبحث اجرای خط انتقال گاز از ایرانشهر به خاش و نیز اجرای شبکه گازرسانی با کندی انجام می شود و بر حسب وعده دولتی ها قرار است تا سال 97 گازرسانی به زاهدان، زابل و برخی شهرهای استان انجام شود و خاشی ها در فاز سوم این پروژه نوبت دارند و این بدان معنا است که امید زیادی برای نهایی و عملیاتی شدن این پروژه در خاش نیست.
 
پروژه گازرسانی به خاش به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شده است
 عضو شورای شهر و رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش در در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما گفت: ساماندهی و بهینه سازی معابر حفاری شده، تاخیر در اتمام فاز اول و تست لوله ها، ضعف عملیاتی پیمانکار از نظر تدارکات و تجهیزات از مهمترین مشکلات پروژه گاز این شهرستان است.
عیدمحمد قلندرزهی با بیان اینکه به زودی از مدیرعامل گاز استان دعوت خواهد شد، تصریح کرد: باید مدیر عامل گاز در خصوص عدم تخصیص و تامین اعتبار پروژه گاز سال ۹۶ به شهرستان خاش توضیح دهد و دلیل توقف پروژه را جویا شویم.
وی ادامه داد: با توجه به گذشت چهار ماه از سال مالی و همچنین گلایه مندی از تخصیص اعتبارات مرتبط به حوزه شهرستان به شهرستان های چابهار، کنارک و دلگان شده که این امر عملا پروسه گاز رسانی به شهرستان خاش را به چندین سال بعد موکول خواهد کرد.
قلندرزهی اظهار کرد: این امر عملا توقف فاز دوم و سوم این پروژه و بی توجهی به مطالبه به حق مردم را به دنبال دارد که باید دولت به این مسئله توجه جدی داشته باشد.
گفتنی است، با توجه به اهمیت و نقش اساسی گاز طبیعی در جهت توسعه پایدار، حفاظت از محیط زیست و رفاه حال شهروندان جلسه بررسی معضلات و مشکلات گاز شهرستان با حضور اعضای شورای شهر و شهردار و ناظر پروژه گاز در محل دفتر شورا برگزار و در این نشست تصمیم بر این شد که اعضای شورای اسلامی موضوع را از شرکت گاز استان و نهاد های مرتبط پی گیری کنند.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۴۹۶
مرجع : تفتان ما


ارسال