چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
دادستان شهرستان خاش گفت: از آنجایی که سرپرست بسیاری از خانوارها در بند به سر می برند لذا خانواده های آنان نیازمند توجه، حمایت، محبت و تکریم هستند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از تفتان ما، رضا حکمتیان در دیدار جمعی از خانواده های زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان، اظهار کرد: خیران در کنار دولتمردان با کمک به خانواده های نیازمند می توانند به کاهش مشکلات آنها کمک کنند.
وی با بیان اینکه زندانیان و خانواده آنان باید زمینه ارتکاب جرم را کاهش داده و شرایط را برای زندگی سعادتمندانه فراهم کنند، گفت: با وجود فعالیتهای انجمن نگرانی خانواده ها از بابت زندانی بودن سرپرست آنان کمرنگ شده و باید دغدغه آنان معطوف به بعد از آزادی زندانیان شود.
حکمتیان بیان کرد: باید با کمک تمامی مسئولین ذیربط تلاش کنیم برای فردی که به زندان می آید و غالباً نیز این زندانی شدن به دلیل نداشتن شغل و حرفه مناسبی بوده کمک شود زیرا اگر فردی صاحب شغل مناسبی باشد به ندرت دچار آسیب می شود و جامعه نیز فرد را به عنوان انسانی مولد که به درد جامعه می خورد می شناسند.
* کلیه خانواده های زندانیان خاش تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند
مدیر انجمن حمایت از زندانیان خاش نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه کلیه خانواده های زندانیان خاش تحت پوشش و حمایت این انجمن قرار دارند، اظهار کرد: انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان از هیچگونه تلاشی جهت کمک های مادی و معنوی به زندانیان نیازمند و خانواده هایشان دریغ نمی کند.
نوراحمد هاشمزهی بیان کرد: خانواده های نیازمند زندانیان با مراجعه به دفتر انجمن و بیان مسائل و مشکلات خود می توانند پس از بررسی انجمن مورد حمایت قرار گرفته و از خدمات انجمن استفاده کنند.
وی با بیان اینکه در طول سال سبدهای کالا(مواد غذایی) بسته های تحصیلی به فرزندان دانش آموز این خانواده ها و کمک هزینه درمان و تحصیل داده می شود، گفت: ایجاد اشتغال برای زندانیان رای باز و پرداخت تسهیلات اشتغال برای زندانیان آزاد شده از خدمات انجمن حمایت از زندانیان شهرستان خاش است.
مدیر انجمن حمایت از زندانیان خاش اذعان کرد: زندانیان برای آسایش و آینده خانواده های خود باید با اصلاح واقعی در زندان به راه درست و سعادتمندانه برگشته و با پرهیز از تکرار جرم به تلاش و پشتکار جهت کسب روزی حلال در مسیر زندگی آبرومندانه بپردازند.
هاشمزهی اظهار کرد: باید همه خیران، فعالان صنفی و اقتصادی در حوزه شهرستان این انجمن را یاری برسانند و از خانواده آسیب دیده زندانیان حمایت کنند.
در ادامه مددجویان و خانواده هایشان با دادستان و مدیر عامل انجمن حمایت به بیان مشکلات روزمره زندگی و قضائی خودپرداختند.
چاکرزهی فرماندار، حکمتیان دادستان، حاج نور احمد هاشمزهی مدیر انجمن حمایت از زندانیان، میر رئیس اداره زندان، شهنوازی رئیس کارخانه سیمان و میرمراد مارندگانی عضو شورای اسلامی شهر از منازل زندانیان خاش بازدید و ضمن دیدار با خانواده ها و بررسی مسائل و مشکلات آنها و اهداء کارت هدیه پنج میلیون ریالی به این خانواده ها توسط انجمن حمایت از زندانیان خاش اهداء شد.
انتهای پیام/3028
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۵۰۹
مرجع : تفتان ما


ارسال